İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ
İYİ PARTİLİ Kazım Yücel, kent merkezinde vatandaşı dinledi. Vatandaşlarla tek tek konuşan ve onların dertlerini dinleyen Kazım Yücel, "Memleketin her noktasında konuştuğumuz vatandaşımız başta ekonominin kötü olması dahil bir çok konuda çok dertli. Vatandaşlar İyi Parti iktidarını bekliyor" dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, vatandaşları dinlemeye devam ediyor. Yücel, Cumhuriyet Meydanı, Kazancılar Çarşısı, Kale etrafı gibi kentin merkezinde bu kez dolaştı. Yücel, vatandaşı tek tek dinledi ve sıkıntıları not etti.

İKTİDARDAKİLERİN TUZU KURU

Kazım Yücel'e dertlerini anlatan vatandaşlar en çok ekonomik sıkıntıdan dert yandı. Yücel'e derdini anlatan vatandaşlar, "Hemen her gün her kaleme zam yapılıyor. Okullar açıldı, masraflar arttı. Önümüz kış.  Masraflarımız iyice artacak. Kara kara düşünmeye başladı.  Elektiriğe zam, suya zam, toplu taşımaya zam, gıdaya zam, kırtasiye malzemelerine zam, doğalgaza zam. Bizler ne yapacağız. Türk vatandaşların büyük bir bölümü asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Bu kadar zamlar arasında bizler nasıl geçineceğiz. Tabi iktidardakilerin tuzu kuru. Devletin kaynaklarından geçiniyorlar ve bütün harcamalarını devletin yani milletin sırtına binerek yapıyorlar. Hadi onlar bir ay bizim aldığımız para ile geçinsinler, bu mümkün mü" dediler.

DEVLET KAÇAKÇILIĞI TEŞVİK EDİYOR

Vatandaşın gündeminde işsizlik sorunu da vardı. Yücel'e dert anlatan vatandaşlar "Türkiye'de insanca geçinebilecek bir ücret politikası yok. İnsanlara hak ettikleri ücretler ödenmiyor. İktidardakiler de vatandaşı düşüneceğine kendi ceplerini düşünüyorlar. Mültecileri gelişi güzel ülkemize yerleştirdiler. Fabrikalarda düşük ücret olarak çalıştırıp insanları sömürüyorlar. Bize asgari ücret ve SGK gibi masrafları harcayacaklarına devletin desteği ile kaçak işçi çalıştırıyorlar. Kaçak işçi çalıştırılmasına da devlet göz yumuyor. Ama burada devletten vergi kaçırılıyor. SGK primi ve asgari ücret ödenmiyor. Bu da kaçak istihdamı teşvik ediyor. Kaçak istihdam çoğalınca da Türk Milletinin öz evlatları işsiz kalıyor. Devlet de kaçakçılığa göz yumuyor. Bizler, gidelim de nasıl 2 Bin TL'ye çalışalım. Bu bizim yaptığımız işin nasıl karşılığı olur" diye dert yandılar.

CEP BİTTİ, MİDEYE GÖZ DİKTİLER

Vatandaşları dinleyen İYİ PARTİLİ Kazım Yücel de, "Sokak feryat ediyor. İnsanların geçinmelerine imkan bırakmadılar. Yandaşlarına Türkiye'nin kaynaklarını peşkeş çeken AKP iktidarı vatandaşı adeta ölüme terketti. Her gün bir zamla uyanıyoruz. Zamsız günler geçince kendimizi şanlı hissediyoruz. Gıda fiyatları uçmuş durumda. Vatandaşın cebini sömüren AKP iktidarı şimdi de vatandaşın midesine göz dikmiş durumda. Kazandığı 3-5 kuruşla karnını doyurmaya çalışan vatandaşın midesine indirdiği yiyecekleri de AKP iktidarı alabilmenin derdinde. Yazık gerçekten çok yazık. Bakın okullar açıldı, kırtasiyeden servis ücretlerine; ek kaynaktan yemek ücretlerine bir çok kaleme zam yaptılar. Elektiriğe, suya, doğalgaza, toplu taşıma ücretlerine kadar her alanda zamlar peş peşe geldi. Türk Milletinin kaynaklarını hoyratça saraylara, köşklere, özel uçaklara ve keyfi toplantılara harcayanlar bugün vatandaşın kazandığı 3-5 kuruşa da göz dikti. Türk Milletini hem aç bırakmaya hem de ölüme mahkum etmeyi amaçlıyorlar. Yandaşların milyar dolarlık vergi borcunu silenler, aynı zamanda yandaşlar üzerinden de ceplerini doldurdular. Vatandaş aç, vatandaş işsiz, vatandaş perişan" dedi.

ÖZLEMLE İYİ'LERİN İKTİDARI BEKLENİYOR

Kazım Yücel, "Sokaktan aldığımız serzenişler içinde bizleri sevindiren gelişmeler de var. Türk Milleti ve hemşehrilerimiz AKP'yi ilk sandıkta gönderecek. Vatandaş İYİ PARTİ iktidarını dört gözle bekliyor. Bu güne kadar AKP'ye oy veren hemşehrilerimiz de bin pişman. Dört gözle sandığın önlerine konulmasını bekliyor. İlk fırsatta Erdoğan ve yandaşlarını gönderecek. İyi Parti'yi iktidara taşıyacak. Sokaktan aldığımız izlenim bizleri daha da heyecanlandırdı. Türk Milleti'nin özlemle İYİ PARTİ iktidarını beklemesi bizi çok sevindirdi. Vatandaşlarımız merak etmesin, gümbür gümbür iktidara geliyoruz. AKP'nin hiçbir kirli planı ve oyunu bizim iktidarımızı engelleyemeyecek. İYİ'ler iktidara gelecek ve vatandaş rahat bir nefes alacak" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çopuroğlu'ndan Yahyalı Belediyesi'ne ziyaret Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de yaptığı hareket asla kabul edilemez” Kılıçdaroğlu’ndan TBMM’de tepki çeken hareket Erbakan: 'Bağımsızlığımızın teminatı çiftçilerimiz faiz yükü altında eziliyor' MHP'li Adnan İncetoprak'tan CHP'li Ümit Özer'e cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Biraz sabır, sonu selamet” Başkan Çopuroğlu, İç Anadolu İl Başkanları İstişare Toplantısın katıldı BBP'li Çevrim: “Muhsin Yazıcıoğlu'nun Yaktığı Ateş Sönmedi, Sönmeyecek” BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim'e yeni görev Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati’nin ilk mesajı ne oldu? Özhaseki’den Akşener’e: “Yalan ve iftira sizin amentünüz olmuş” Memleket Partisi İl Başkanı Söyler oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR
×