İYİ Partili Kazım Yücel: Suriyeliler hükümetin nazlı evlatları oldu

İYİ Partili Kazım Yücel: Suriyeliler hükümetin nazlı evlatları oldu
İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel katıldığı bir TV programında Suriyelilerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Yücel, “Suriyeliler geldi buraya 10 yıldır mekan sahibi iş sahibi oluyorlar, kız alıp kız veriyorlar. Vallahi buralı oldular. Devlet ciddi bir politika ortaya koymazsa dönmeyen çok olur.” dedi.

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel TV 1 ‘de İsmail Şahin’in sorularını yanıtladı.

Suriyeliler meselesine ilişkin görüşlerini de açıklayan Yücel konuşmasının başında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecine ilişkin örnekleme de yapıtı Yücel, “Bizler bu ülke için Fatma ninemizle Kurtuluş Savaşında mücadele etmişiz. 15 yaşındaki bıyığı çıkmamış Osmanlarımızla biz bu ülkeyi Türkiye Cumhuriyeti yapmışız.” dedi.

“HÜKÜMETİN NAZLI EVLATLARI OLMUŞLAR”

“Suriyeli vatandaştan da ülkemizde misafir edeceklerimizin sınırlamasına bir baksak olurdu.” diyen Yücel, “Zımba gibi delikanlılar gelmiş, gelsinler. Ama ülkesinde de bir savaş var. Kim bu savaşı ülkesi lehine geri çevirebilecek. Kim yapacak bunu? Suriyeli vatandaşlar. Bu vatandaşlar benim ülkeme gelmişler Hükümetten de biraz destek görmüşler hükümetinde nazlı evlatları olmuşlar. Neredeyse Kayseri’de Suriyeli denildiği zaman dokunulmazlıkları var. Türk vatandaşı dediğin zaman zabıtasından tut polisine kadar her türlü cezayı yazabiliyor. Suriyeli dediğin zaman bir dönem şefkat gösterildi” diye konuştu.

100 BİNİ AŞKIN SURİYELİ VAR

1 milyon 200 bin şehir nüfuslu Kayseri’de 100 binin üzerinde Suriyeli bulunduğuna dikkati çeken Yücel, “Bunu biri çıkıp konuşacak. Vekil konuşacak, ben konuşacağım, il başkanı konuşacak. Eğer bunu biz bunu sayın valimize belediye başkanımıza bırakırsak onlar hükümet gözüyle bakıyor. Hükümet bunları buraya getirmiş bakın diyor. Ne diye geldi bunlar buraya sığınmacı diye geldi. Sığınmacı diye gelenin Bodrum’da Ankara’da İstanbul’da ne işi var. Demiyorum ki eziyet edilsin. Sığınmacı dediğiniz onların bütün ihtiyaçlarını gidereceğiniz bir alan oluşturursunuz. Bu alan içinde misafir edersiniz sonrada ülkelerine gönderirsiniz. Yahu kız alıp kız verecek hale geldiler. Suriyeli dediniz bize komşu yaptınız Sahabiye’de, Küçük Mustafa’da, Eskişehir Bağları’nda.

KAYSERİ İNSANININ İŞİNE EKMEĞİNE ORTAK OLDULAR

Yücel sözlerine şöyle devam etti:

“İş verin bunlara bir iş bulun. Geldiler Kayseri’nin iş arayan insanını ekmeğine ortak oldular. Siz 3000 liraya iş ararken onlar 1500 liraya iş buldular. Yani benim Kayserili vatandaşımın işini de elinden aldılar. Demiyorum ki Suriyeli buradan çıkıp gidecek. Ya biz onları sığınmacı olarak almışız. Savaş bitmiş. Artık Esad orada seçim yapıyor. İktidar seçimi yapıyor. Bizim siyasilerimiz hükümetimiz görüşmesini yapacak. Buradan tekrar ülkesine dönen insanların eziyet görmemesiyle kaygılar giderilecek bütün Suriyeli vatandaşlar memleket hasretleri bitirilecek ve memleketlerine gönderilecek. Suriyeliler geldi buraya 10 yıldır mekan sahibi iş sahibi oluyorlar, kız alıp kız veriyorlar. Vallahi buralı oldular. Devlet ciddi bir politika ortaya koymazsa dönmeyen çok olur.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Özdemir: "CHP, açık bir milli güvenlik tehdidi haline dönüşmüştür" Devlet Bahçeli’den, CHP ve İYİ Parti’nin HDP çıkışına sert yanıt Saadet Partisi İl Başkanı Büyükşehir'in zam kararını eleştirdi YRP İl Başkanı Önder Narin’den teşekkür mesajı DEVA Partisi’nde deprem!.. "EYT sorununu çözeceğiz" Türkiye’de kaç siyasi parti var? Kazım Yücel: Okullar eğitim ve öğretime hazır değil Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak” Erbakan: “Seçim barajı sıfıra kadar indirilmeli” Kazım Yücel manzarayı gözler önüne serdi ve yetkililere çağrı yaptı “Suda KASKİ vurgunu!” Fatih Erbakan: 'Kaliteli nesiller yetiştirmek hayati öneme sahip' Ataman: Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun Özhaseki: “Ülkemizde özgürlük ortamını AK Parti olarak biz sağladık” Karayel: "Afganistan’dan veya başka yerden daha fazla mülteci istemediğimizi ifade ettik" Kazım Yücel: Etin ve yemin ithal edilmesi ülkemiz için büyük utanç Milletvekili İsmail Özdemir'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a tebrik AK Parti'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a hayırlı olsun ziyareti MHP'de İncetoprak'ın yönetimi belli oldu SP teşkilatı Tomarza’da vatandaşlarla buluştu MHP İl Başkanı İncetoprak’ın listesi onaylandı Kazım Yücel’den Büyükşehir Belediyesi’ne ironi dolu gönderme MHP Milletvekili Baki Ersoy: “Kayseri İl teşkilatındaki değişim bir nöbet değişimidir” Özhaseki, "Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz”
×