İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı

İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı
İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Kayseride yapacakları projelerini açıkladı.

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel 31 mart yerel seçimleri öncesinde Kayseride yapacakları projelerini açıkladı. Proje tanıtım toplantısına İyi Parti İl Başkanı Tansu Şenel, İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İlçe Belediye Başkan adayları ve partililer katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İyi Parti İl Başkanı Tansu Şener,  "bugün burda büyükşehir belediye başkan adayımız kazım yücel beyin projelerini sizlerle paylaşacğız katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 

Kürsüye gelen İyi Parti Milletvekili Dursun Ataş ise,  “Halkın ihtiyaçlarını bilen kadroyla yola çıktıklarını ifade etti. Ataş, “Yaklaşık 50 gündür sahadayız ve adaylarımız Kayseri’ye büyük bir ivme kazandırdı. Bu seçim şu anda mevcut olan belediye başkanlarıyla İYİ Parti adaylarının arasında geçeceği çok aşikar. Adaylarımız halk tarafından büyük bir ilgi gördü. şeklinde konuştu.

Kartal Kavşağı Projesi’nin detaylarını paylaşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, Organize Sanayi’ye giden yol güzergâhının yer altından geçirileceğini, gidilecek yöne göre yolun sağlı/sollu bölüneceğini ve güzergah üzerinde birden fazla katlı kavşaklar yapılacağını söyledi. 

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel, düzenlediği basın toplantısında projelerini anlattı. 

Kartal Kavşağı hususunda ilk projenin 2016 yılında dönemin Belediye Başkanı Mustafa Çelik tarafından sunulduğunu ifade eden Yücel, “Hacılar, Organize Sanayi, Talas derken Kartal Kavşağı’nda bir keşmekeş yaşanıyordu ve ilk duyarlılık 2016 yılında gösterildi. Bu keşmekeş, belediyelerin yapmış olduğu 30 yıllık faaliyetler sonucu ortaya çıktı. 2019’da ekibimizle bir aylık çerçevede yapmış olduğumuz projenin üzerine Başkan Büyükkılıç da hiçbir şey olmamış gibi bir proje sundu, 8 yıldır neredeydiniz?” dedi. 

Projeyle ilgili detayları paylaşan Yücel, Organize Sanayi’ye giden yol güzergahının yer altından geçeceğini, trafik lambalarının olmayacağını ve yolun da yer altından bölüneceğini “Yol, Ankara’daki Çankaya-Kızılay yolu gibi gidilecek noktaya göre sağdan ve soldan çıkış vermek suretiyle  ayrılacak. Güzergaha göre de birden fazla katlı kavşak inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘Dünyanın Merkezi Kayseri’ projesiyle kentin turizmine katkı sağlamak için Erciyes Dağı, Koramaz Vadisi, Kültpe, Soğanlı, Sultan Sazlığı, Yahyalı şelaleleri gibi önemli güzergahlara ring yapılacağını ve Kayseri girişlerine açık satış alanları kurulacağını söyleyen Yücel, “Ben diyorum ki dünyanın merkezi turizmde Kayseri. Turizmde bu şehri bir türlü anlatamadık. Belediye meclislerinde Turizm Daire Başkanlığı kurulmasını söyledim. Turizm İl Müdürlüğü’nün bütçesi yetersiz anlatamıyor.  Turizm Dair Başkanlığı’nı kuracağız. Diğer 80 şehre gidecek tecrübeli arkadaşlarımız Kayseri’nin turizmini anlatacak.  Bir Kayseri lokasyonu oluşturacaklar. Her gelen turistimiz lezzetimizi tadacak, çarşımızı gezecek, Erciyes’e gidecek, Kültepe’ye, Koramaz’ gidecek ve şehrimin esnafıyla buluşacak” ifadelerini kullandı.  

Kapadokya’yı ziyaret eden turistlerin Kayseri’ye gelmesini sağlayacaklarını dile getiren Yücel, “Kapadokya ile Kayseri arasına meclis üyesiyken hızlı tren koyacağımı söyledim. Bu çok zor bir şey değil. Kapadokya’yı Kayseri’yle birleştiren önce otobüs, ulaşım sonra hızlı tren projemiz var. En çok turist Uzak Doğu’dan geliyorsa oranın filmin gireceğim. Bütçemin ciddi bir bölümüyle şehrimi yurt dışında anlatacağım. Kayseri’nin giriş-çıkışlarına da açık alan mahalleler yapacağız. Yolculuk edenler, Kayseri kültürüne ait farklı eşyalardan satın alabilecek” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×