İYİ Partili Kazım Yücel: "Kürsü yerinde, toplantı meclis salonunda"

İYİ Partili Kazım Yücel:
Kayseri Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz Aralık ayı meclis toplantısında kürsünün yerinden kaldırılması tepki çekmişti. Yeni yılın ilk meclis toplantısında yerini alan kürsü ile ilgili İYİ Partili Kazım Yücel, “Başkana bilgi vermiştik ve bugün hem kürsü yerinde hem de büyükşehir belediye meclis salonunda toplantımızı gerçekleştirdik” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Geçtiğimiz meclis toplantısında, kürsünün kaldırılması muhalefet partileri tarafından yoğun şekilde eleştirilmişti. Son toplantıda konuşma kürsüsünün salondaki yerinde olması dikkat çekti. Konuyla ilgili İYİ Partili Yücel, “Bir önceki toplantı da biliyorsunuz kürsü yoktu yerinde. Başkana bilgi vermiştik ve bugün hem kürsü yerinde hem de büyükşehir belediye meclis salonunda toplantımızı gerçekleştirdik” diye konuştu.

49 gündem maddesinin değerlendirildiği yılın ilk toplantısında, belediyelerin imar planlarını değiştirdiklerine değinen Yücel, “Yeşil alanlar yok ediliyor. Yeşil alanlara sağlık ocakları tesis ediliyor. Vatandaşın bugün hoşuna gidiyor gibi olabilir ama vatandaşımızın ilerde kullanacağı yeşil alanlarını yok ediyoruz. Otopark alanlarımızın yok olduğunu gördük. Ve Sarız ilçemizin kırsal alan taleplerini belediye meclis üyesi iade etti. Bizim sahada gördüğümüz tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetemeyen bir şehir politikası. Bununla ilgili kırsal alan belirlemesinin en kısa zamanda büyükşehir belediyesinden geçmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın elektrikte indirimli fiyat, suda dörtte bir fiyat gibi kırsal alandan şehre göç etmesini engelleyecek önlemler almamız lazım dedik. Başkan bununla ilgili önlemlerini aldığını belirtti” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Adalet Bakanı ve TÜİK Başkanı kararname ile değişti Gelecek Partisi’nden üçüncü ittifak açıklaması İYİ Partili Ataş: “Cumhur ittifakı eridikçe de inatlaşıyor” Ödenek sorunu yaşanan havaalanı terminal binası için Mustafa Elitaş devrede KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Türkiye sayesinde varlığımızı sürdürebildik” Halaçoğlu'ndan öneri: Esed af çıkardı, Suriyelileri gönderin oyları kazanın BBP’li Çevrim: “Yolların açılmasını sağlamak belediyelerin asli görevi” İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüse yakalandı. CHP’li Orhan: “Doğal afetler üzerinden siyaset olmaz” Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na cevap: Çok iyi biliriz sizin halk belediyeciliğinizi Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Birtane’den Gaffar Okkan için tepki çeken sözler İYİ Partili Yücel: Kayseri sanayisi şarteli kapandı Başkan Çopuroğlu’ndan Sedef Kabaş’a sert tepki Kazım Yücel: "Herkes yarına umutla bakmak istiyor" AK Parti Kayseri Milletvekili Atçı: "Doğalgaz fiyatlarında Avrupa’da en ucuz ülke Türkiye" Özhaseki: “Sedef Kabaş’a sözlerini aynen iade ediyoruz” Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı
×