İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor”

İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor”
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor. Bununla ilgili indirim önergemizi gündeme almadılar. Kayseri halkı bilmesi gerekli ki bazı şehirlere göre Kayseri’de su fiyatlarımız yüksek” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi Büyükşehir Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi 2023 Mali Yılı Performans Programı ve Büyükşehir ile 16 ilçenin Bütçe ve Bütçe Kararnamesi meclis üyelerince kabul edildi.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel “Bugün aslında performans raporları vardı. 2023 ile ilgili Adalet Kalkındırma Partisi'nin neredeyse 5-6 yılını biz eleştirmek durumunda kaldık. Her yıl performans raporlarında söylediği ifadeler bir sonraki performans raporlarında yer almadı. Kayseri halkıyla ilgili ne dediler, 'Kartal Kavşağı'nı yapacağız' dediler. Atıyorum 'Kent Parkı yapacağız' dediler. 'Kentsel dönüşümde Argıncık'ı ve benzeri yerleri biz yenileyerek geçireceğiz' dediler. Ama bunların hiçbiri olmadı. Bu örnekleri ben çoğaltabilirim veya anlattığım örnekleri de artık kendilerinin yüzlerine bakarak ifade ediyorum. Tabi ki bu esnada gerginlikler yaşanıyor. Doğruları söylemek belki bazen canlarını sıkıyor bununla ilgili yapılanların olduğu tabi ki yapacaksınız. Neredeyse bu yeni yıl bütçemiz 5 buçuk milyar TL. Böylesine bir rakamı siz bütçe olarak alacaksınız, hiç de bir şey yapılmayacak mı? Tabi ki bir şeyler olması lazım ortada dedik" diye konuştu.

Kayseri'de suyun pahalı olduğunu iddia eden Yücel, "Su ile ilgili daha önceki oturumda da ifade etmiştik. Bazı illere göre Kayseri'de 9 buçuk TL 1 ila 15 metre küp suda yüksek olduğunu ifade etmiştik. Memduh Bey de ‘Bu önerinizi bu teklifinizi komisyona gönderelim’ diye günü geçiştirmişti. Gün geçti geldi. Bugün de 'Komisyondan gelen raporu oyluyoruz, Sizinkini kaale almıyoruz' gibi ifade kullanınca biz de İyi Parti adına tepkimizi ortaya koyduk. Kaale almama ne demek. Biz kaale alınmayacak bir şey mi söylüyoruz? Kaale almak zorundasınız. Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor. Bununla ilgili gündem almadılar. Kayseri halkı bilmesi gerekli ki bazı şehirlere göre Kayseri’de su fiyatlarımız yüksek. Biz bunu Ankara veya başka yerlerdeki gibi yüzde 50 olsun değil, yüzde 20 aşağı çekilmesini istedik. Eskişehir’le aynı olabiliriz dedik. Bununla ilgili önergeler reddedildi” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ İYİ Parti Kayseri teşkilatında görev dağılımı Önder Narin: Emeklilikte Adalet sağlanmalı CHP’li Ünalmış’dan, sürekli kaza yaşanan yol için iyileştirme talebi İYİ Parti’li Yücel, “Belediye, pazar esnafını cezalandırıyor” YRP’de SKM Başkanı Ferudun Öztaş oldu SP: ULAŞIMA YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINMALI CHP’li Ünalmış: “Ulaşım fiyatında Konya’yı ikiye katladık” Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu CHP’li Orhan’dan toplu ulaşım zammına sert tepki CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Genel Merkezde KAZIM YÜCEL: ZAMLARA DOYMADINIZ GİTTİ! Özdemir: Suriye’nin geleceğine okyanus ötesinden gelenler değil, bölgenin sahipleri karar verir SP: CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAREKET TEK KELİME İLE İĞRENÇTİR İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hakkını belediye meclisinde arıyoruz” Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Devrim Demirtaş oldu CHP İl Başkanı için “ortak aday” formülü İYİ Partili Yücel: “Mülteciler gitmek isterse sınıra kadar 5 otobüs verebilirim” CHP Kayseri İl Başkanlığı seçiminde gergin anlar Hukukçu Ünalmış, CHP Kayseri İl Başkanlığına aday oldu
×