İYİ Partili Kazım Yücel: “2,5 milyon metrekare alana ticaret tesisi kurulacak”

İYİ Partili Kazım Yücel: “2,5 milyon metrekare alana ticaret tesisi kurulacak”
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, 2,5 milyon metrekarelik bir alanın ticarethane alanı olarak kurulması kararının meclis gündeminde geçtiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısı ikinci birleşimi Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 11 gündem maddesi müzakere edilerek, karara bağlandı.

Toplantı sonrası açıklama yapan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, bugünkü meclis toplantısında asıl gündem maddelerinin görüşüldüğünü söyledi. En önemli maddelerden birinin küçük ölçekli ticaret alanlarının bir tesiste toplatmak olduğunu aktaran Yücel, yaklaşık 2,5 milyon metrekare bir alanda kurulması planlanan ticaret tesis alanının gündemden geçtiğini ifade etti. Yücel, “Bu 2’nci oturumumuz, asıl gündemde olan maddeleri görüştüğümüz bir toplantıydı. Fakat burada en önemlilerinden bir tanesi, küçük ölçekli ticaret alanlarının bir alanda tesis edilmesiyle ilgili uzun süre görüşülen bir madde vardı. Bu konuyla ilgili bizde elimizden geldiğince birtakım öneriler sunduk. Ve şu anda Sivas’a çıkışta sol tarafta bulunan Beyazşehir’e varmadan bir alanda 2,5 milyon metrekare civarında tesis alanları kurulacak” diye konuştu.

‘YAKLAŞIK 2 BİN 500 TİCARETCİ BURADA KONUŞLANACAK’
İyi Partili Kazım Yücel, Kayseri Ticaret Odası (KTO) önderliğinde planlanan maddenin bugün neticeye kavuştuğunu söyleyerek, “Ve kurulacak bu alanda bence küçük ölçekli toptancılar diye tarif ettiğimiz kuruluşlar yaklaşık 2 bin 500’e yakın müteşebbisiyle bugün burada konuşlanacaklar. Bence bugün en önemli maddelerden bir tanesi dağınık olan ticaret alanlarının aklınıza gelen her neyse bunların bir kimlik adı altında bir bölgede toplanması. Yani İstanbul İkitelli misali bir tesis alanının kurulması bugün bizim önerilerimizle gündemden geçti. İnşallah bu arkadaşlara hayırlı olsun. Kayseri Ticaret Odası önderliğinde yapılan bu çalışmanın da neticesi bugün itibariyle alınmış oldu. Kayseri’ye güzel bir tesis kurulacağı, iş adamlarının da kendi kimliklerini anlatabileceği müşterilerini de yoğun bir şekilde karşılayabileceği bir tesis bugün itibariyle meclisten geçti” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var” DEVA Partisi Kayseri’de İki İlçede Belediye Başkan Adayını Açıkladı Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı Timuçin, “Sadece görevimden affımı istedim" Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur” “Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var” Ataş, “Türkiye dünyanın en fazla sığınmacı bulunduran ülkesi konumuna gelmiştir” Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı” Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu
×