İYİ Partili Hasan Mert Çakmak: ESNAF BUGÜN AÇIYOR YARIN DEVREDİYOR

İYİ Partili Hasan Mert Çakmak: ESNAF BUGÜN AÇIYOR YARIN DEVREDİYOR
İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, esnafın yeteri kadar desteklenmediğini belirterek vatandaşların esnaf yerine zincir marketleri tercih etmesinden şikayet etti.

İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak, esnafın problemleri hakkında açıklamalarda bulundu. İYİ Partili Çakmak; "Pandemi nedeniyle esnafımızın işleri durma noktasına geldi, yasakların kalkmasına rağmen bir türlü düzelemedi ve maalesef destek alamadılar. Hükümet sürekli destek verdiğini açıklıyor ama nedense kimse alamıyor sürekli sahalardayız, yüz esnaf geziyorsak bir tanesi devletin verdiği destekten zor bela yararlanabilmiş. Esnaf nefes alamıyor özellikle küçük esnaf bu ekonomik buhrana dayanamayıp kepenk indiriyor dün dükkan açan bügün devrediyor" dedi.

 


Esnafın yaşadığı bir diğer problemin vatandaşın küçük esnaflar yerine zincir marketleri tercih etmesi olduğuna değinen Çakmak, "Zincir mağzalar esnafın işini durduruyor, her 50 metrede zincir mağazalar var ve çok ucuza satış yapıyorlar. Bu anlamda kendi esnafımıza destek çıkmalıyız. Her taraftan sahipsiz kalan esnafımızın batmasını önlemeli ve devlet olarak gerekli şekilde destek sağlamalıyız. Çoğu esnaf kazanç sağlamadan günü kapatırken zincirler zenginliğine zenginlik katmaya, devam ediyor, yasak esnafa var iken zincirlere olmadığı gibi destekte aynı yöntem ile ilerledi. Biz İYİ Parti olarak esnafımızın yanındayız ve sesleri olmaya devam edeceğiz, 'esnafına sahip çık Kayseri' çağrısını buradan yapıyorum." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
"EYT sorununu çözeceğiz" Türkiye’de kaç siyasi parti var? Kazım Yücel: Okullar eğitim ve öğretime hazır değil Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak” Erbakan: “Seçim barajı sıfıra kadar indirilmeli” Kazım Yücel manzarayı gözler önüne serdi ve yetkililere çağrı yaptı “Suda KASKİ vurgunu!” Fatih Erbakan: 'Kaliteli nesiller yetiştirmek hayati öneme sahip' Ataman: Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun Özhaseki: “Ülkemizde özgürlük ortamını AK Parti olarak biz sağladık” Karayel: "Afganistan’dan veya başka yerden daha fazla mülteci istemediğimizi ifade ettik" Kazım Yücel: Etin ve yemin ithal edilmesi ülkemiz için büyük utanç Milletvekili İsmail Özdemir'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a tebrik AK Parti'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a hayırlı olsun ziyareti MHP'de İncetoprak'ın yönetimi belli oldu SP teşkilatı Tomarza’da vatandaşlarla buluştu MHP İl Başkanı İncetoprak’ın listesi onaylandı Kazım Yücel’den Büyükşehir Belediyesi’ne ironi dolu gönderme MHP Milletvekili Baki Ersoy: “Kayseri İl teşkilatındaki değişim bir nöbet değişimidir” Özhaseki, "Gönül belediyeciliğini de inşa etmeye çalışıyoruz” Özhaseki: CHP’li belediyeler mağdur edebiyatı yapıyor MHP İl Başkanı İncetoprak, koltuğuna oturdu SP’li Aktaş, Gökkent mahallesinin sorunlarını gündeme taşıdı MHP’de Adnan İncetoprak mazbatayı aldı “Kılıçdaroğlu, yalan ile Guinness Rekorlar Kitabı'na aday"
×