İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor”

İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor”
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşiminde konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Erhan Özhan, kırsal nüfusun azaldığını söyleyerek, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor, ilçelerimizde nüfus kalmıyor. Kırsala tarımsal destek, hayvancılığa destek noktasında belediyemiz katkısını arttırıyor fakat bununla birlikte kırsal ilçelerimizin içinde sanayi yatırımları olmadığı müddetçe, tarıma, hayvancılığa dayalı sanayi alanının oralarda şekillenmediği müddetçe kente göç almaya devam edeceğiz” dedi. Ayrıntılar Kayserinethaber haber bülteninde.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 30 gündem maddesi görüşülürken İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Erhan Özhan, kırsal nüfusu arttırmak için tarıma ve hayvancılığa dayalı sanayinin desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor, ilçelerimizde nüfus kalmıyor. Kırsala tarımsal destek, hayvancılığa destek noktasında belediyemiz katkısını arttırıyor fakat bununla birlikte kırsal ilçelerimizin içinde sanayi yatırımları olmadığı müddetçe, tarıma, hayvancılığa dayalı sanayi alanının oralarda şekillenmediği müddetçe kente göç almaya devam edeceğiz, Kayseri merkezde nüfusumuz yoğunlaşmaya devam edecek. Nüfusumuzu tekrardan ilçelere kaydırmak gerekiyor” dedi.
‘ZABITAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ’
İYİ Partili Özhan, “Kayseri’de dilenci, kaçak satıcı problemi var ve bunlarla da bir kolluk kuvvetiymiş gibi belediyemizin zabıtası mücadele etmeye gayret ediyor. Zabıtamıza sahip çıkacağız, belediyemizin çalışanına sahip çıkacağız. Zabıta müdahale etsin dedikten sonra müdahale ettiği zaman tepki vermeyeceğiz. Belediyenin, kanunların kendisine verdiği yetkiyi aşarsa bunun eleştirisini yapacağız. Zabıta halkın daha rahat nefes alabilmesi, halkın daha doğru ticari imkanlara ulaşması için bir şey ortaya koyuyorsa onu ortaya koyarken de yeri geldiğince canlarını ortaya koyan arkadaşlarımızın yanında durmalıyız” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak"
×