İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor”

İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor”
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşiminde konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Erhan Özhan, kırsal nüfusun azaldığını söyleyerek, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor, ilçelerimizde nüfus kalmıyor. Kırsala tarımsal destek, hayvancılığa destek noktasında belediyemiz katkısını arttırıyor fakat bununla birlikte kırsal ilçelerimizin içinde sanayi yatırımları olmadığı müddetçe, tarıma, hayvancılığa dayalı sanayi alanının oralarda şekillenmediği müddetçe kente göç almaya devam edeceğiz” dedi. Ayrıntılar Kayserinethaber haber bülteninde.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 30 gündem maddesi görüşülürken İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Erhan Özhan, kırsal nüfusu arttırmak için tarıma ve hayvancılığa dayalı sanayinin desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor, ilçelerimizde nüfus kalmıyor. Kırsala tarımsal destek, hayvancılığa destek noktasında belediyemiz katkısını arttırıyor fakat bununla birlikte kırsal ilçelerimizin içinde sanayi yatırımları olmadığı müddetçe, tarıma, hayvancılığa dayalı sanayi alanının oralarda şekillenmediği müddetçe kente göç almaya devam edeceğiz, Kayseri merkezde nüfusumuz yoğunlaşmaya devam edecek. Nüfusumuzu tekrardan ilçelere kaydırmak gerekiyor” dedi.
‘ZABITAMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ’
İYİ Partili Özhan, “Kayseri’de dilenci, kaçak satıcı problemi var ve bunlarla da bir kolluk kuvvetiymiş gibi belediyemizin zabıtası mücadele etmeye gayret ediyor. Zabıtamıza sahip çıkacağız, belediyemizin çalışanına sahip çıkacağız. Zabıta müdahale etsin dedikten sonra müdahale ettiği zaman tepki vermeyeceğiz. Belediyenin, kanunların kendisine verdiği yetkiyi aşarsa bunun eleştirisini yapacağız. Zabıta halkın daha rahat nefes alabilmesi, halkın daha doğru ticari imkanlara ulaşması için bir şey ortaya koyuyorsa onu ortaya koyarken de yeri geldiğince canlarını ortaya koyan arkadaşlarımızın yanında durmalıyız” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×