İYİ Partili Çakmak: “Desteksiz Kapatma Vatandaşı Bunalıma Soktu”

İYİ Partili Çakmak: “Desteksiz Kapatma Vatandaşı Bunalıma Soktu”
İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Mert Çakmak kısıtlamalar hakkında değerlendirmede bulundu.

Başkan Yardımcısı Çakmak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Pandemiyle mücadeleye devam ediyoruz ve son günlerde tüm Türkiye’de uygulanmakta olan sokağa çıkma yasağı var. Kapattılar güzel ama gerisini düşünmediler. Bu vatandaş ne yiyip ne içecek? Bu esnaf ne yapacak? Verdikleri destek kiralarını karşılamayacak durumda. Çoğu esnaf batmış, kepenklerine kilit vurmuş. Destek verilmeyen vatandaş umutsuzluk silsilesi ile kara kara düşünüyor. Madem kapanıyoruz fatura vs. gibi giderleri alma, ciddi bir destek ver ki insanlar bir nebze de olsa yarının kaygısı ile uyumasın.”

“Günlük çalışan insanlar ne yapacak? Başka bir konuda kapandık dedik ama belgesi olan herkes dışarda. Ne anlamı kaldı kapanmanın? Bu kapanma sadece vatandaşın cebine zarar. Vaka sayılarına göre eğitimin yüz yüze olması tartışılıyor. Okulları açarsak tekrardan vakalar yükselecek ve gene kapanmanın bir anlamı kalmadığı gibi boş yere insanlar evde tutulmuş olacak. Bununla birlikte üzülerek görüyoruz ki vatandaş bir torba patates soğan için kuyruklara giriyor, birbirini eziyor. Ne hallere kaldı canım ülkem! Buradan çağrı yapıyorum. Kapatıyorsak gerisini düşünelim. Vatandaşı rahat ettirip esnafı feraha kavuşturalım. Yoksa kapanmanın kimseye faydası yok.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Kazım Yücel’den gündem tespiti: İş yok, aş yok, yurt yok, zam çok CHP Milletvekili Arık’tan CHP’yi Hedef alan MHP’ye tepki: “Koltuk için ülkeyi ateşe attınız!” Özhaseki, "AK Belediyelerimiz sonuna kadar öğrencilerimize yardımcı olacaklar" Başkan Çolakbayrakdar’ın dönüşümle kazandirdiği okul projesinde sona gelindi Özdemir: "CHP, açık bir milli güvenlik tehdidi haline dönüşmüştür" Devlet Bahçeli’den, CHP ve İYİ Parti’nin HDP çıkışına sert yanıt Saadet Partisi İl Başkanı Büyükşehir'in zam kararını eleştirdi YRP İl Başkanı Önder Narin’den teşekkür mesajı DEVA Partisi’nde deprem!.. "EYT sorununu çözeceğiz" Türkiye’de kaç siyasi parti var? Kazım Yücel: Okullar eğitim ve öğretime hazır değil Narin: “CHP bu milleti ve cumhuriyet ruhunu anlayamayacak” Erbakan: “Seçim barajı sıfıra kadar indirilmeli” Kazım Yücel manzarayı gözler önüne serdi ve yetkililere çağrı yaptı “Suda KASKİ vurgunu!” Fatih Erbakan: 'Kaliteli nesiller yetiştirmek hayati öneme sahip' Ataman: Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun Özhaseki: “Ülkemizde özgürlük ortamını AK Parti olarak biz sağladık” Karayel: "Afganistan’dan veya başka yerden daha fazla mülteci istemediğimizi ifade ettik" Kazım Yücel: Etin ve yemin ithal edilmesi ülkemiz için büyük utanç Milletvekili İsmail Özdemir'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a tebrik AK Parti'den MHP İl Başkanı İncetoprak'a hayırlı olsun ziyareti MHP'de İncetoprak'ın yönetimi belli oldu SP teşkilatı Tomarza’da vatandaşlarla buluştu
×