İYİ Parti milletvekili adayı Kazım Yücel: Kayseri’de tarih yazacağız

İYİ Parti milletvekili adayı Kazım Yücel: Kayseri’de tarih yazacağız
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekilliğinden istifa ederek partisinden milletvekili aday adayı olan Kazım Yücel, neden istifa ettiğini ve neden vekil olmak istediğini anlattı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem TBMM Milletvekilliği Seçimleri’nin 14 Mayıs’ta yapılmasının kesinleşmesinin ardından partilerde aday adaylığı başvuru süreci başladı. Partilerin Kayseri teşkilatlarında da hareketlilik devam ediyor. Milletvekili aday adaylığı merak edilen İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti Kayseri Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 


Basın açıklamasında konuşan milletvekili aday adayı Yücel “Bütün ilçe başkanları beni aday görmek istediklerini söylediler. 'Mutlu oluruz' dediler, beni gururlandılar.  Ve ben bu bilgiler doğrultusunda yine görevimi tamamladığımı düşünmüyorum. Çünkü il başkanından aldığım yetki görüşme üzerineydi. Aldığım terbiye ve liyakat bunu gerektirdi. İl başkanımdan tekrar randevu istedim. İstifaların son günüydü saat 11.00’de ve ben bir şeye karar vermemiştim sadece analiz yapmıştım. Analizi sayın başkanımın makamında arz ettim. 'Sayın başkanım karar sizin' dedim. Bütün aday adaylarının duymasını istediğim bir şey söylüyorum “Kazım Başkanım biz senden razıyız, bu benim şahsi ve yönetiminin kararı. Fakat biz hangi aday adayı olursa onlarla seni aynı mesafede görüyoruz. Ta ki adaylarımız ortaya çıkana kadar. Ondan sonra 10 aday da bizim Kayseri’deki 10 vekilliği de alacağız dedi. Ve saat 16.30’da istifa etmeme yarım saat kala asıl işim bu diye hiçbir başkanımın konuşmasını kesmeden o dakikaya kadar dinledim. Ve 16.30’da Kocasinan Belediyesi’nden önce Belediye Meclis üyeliğinden, sonra Büyükşehir belediyesinden de istifa ettikten sonra aday adaylığımı duyurdum. İstifamın ertesi gün genel merkeze giderek Kayseri’de hızlı trenin olmadığını, otobanın hala gelmediğini görünce ve ülkenin ekonomik dibe vuruşunu görünce, tarım ve hayvancılığın bittiğini görünce, eğitimin içinin boşaltıldığını görünce, liyakatın aradan çıktığını görünce ben de bu düşünceler çerçevesinde İYİ Parti genel merkezine gittim. 28’inci Kayseri İYİ Parti milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundum. Ben sayın genel başkanıma bir aday adayı olarak Kayseri’den bu partinin grup başkan vekilliğini layık gören il başkanımla birlikte tüm iYi Partililerle birlikte bir çağrıda bulunmak istiyorum; Cumhuriyetin 100’üncü yılına denk gelen doğum günüm 13 Mayıs. O güne kadar sahada dolaşmadık dokunmadık el bırakmamaya söz vererek önce Türkiye’de iktidarı değiştireceğiz, sonra Kayseri’de tarihi yazacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
CHP İl Başkanı Adil Demir istifa etti Büyükkılıç ve Başkanlardan Özhaseki'ye Ziyaret Vekil Çopuroğlu, rozetini taktı Abdullah Gül'den Erdoğan'a 'tebrik' telefonu AK Parti Milletvekili Çopuroğlu: “Birinci gündemimiz hızlı tren olacak” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Vekillerimiz Kayseri’de faydalı işlere imza atacak” AK Parti Kayseri milletvekilleri mazbatalarını aldır Cumhuriyet Meydanında coşkulu kutlama; Bakan Akar Kayserililere teşekkür etti CHP İl Başkanı Adil Demir’in istifa edeceği öğrenildi... Kayseri’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm ilçelerde birinci çıktı Özdemir: “Hemşehrilerimiz, Cumhurbaşkanımızı yüksek oy oranı ile destekleyecektir” Erdoğan’ı Destekleyen 125 Kişi Partilerinden İstifa Ederek AK Parti’ye Katıldı Cumhur İttifakı Milletvekillerinden Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret YRP’li Önder Narin: “Türkiye yeni yüzyılı için Erdoğan’a oyunuzu kullanın” Milletvekili Böhürler, "Türkiye Yüzyılını gençlerle birlikte inşaa edeceğiz" Eski CHP milletvekili kaleye asılan Erdoğan fotoğraflarından rahatsız oldu CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu Önder Narin YRP’de yeniden il başkanı oldu, partiye katılımlar arttı İYİ Parti Milletvekili Ataş mazbatasını aldı CHP Milletvekili Aşkın Genç mazbatasını aldı CHP Milletvekili Mahmut Arıkan mazbatasını aldı MHP Milletvekilleri İsmail Özdemir ve Baki Ersoy mazbatasını aldı Hakan Satılmış, BBP Kayseri İl Başkanı oldu BBP İl Başkanı Mustafa Dirmen’den “Safımız Cumhur İttifakı” açıklaması CHP Kayseri'de oyunu yüzde 5 arttırdı
×