İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Kılınç’ın yüzlerce afişine saldırıldı

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Kılınç’ın yüzlerce afişine saldırıldı
İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Aday Sedat Kılınç’ın birçok bölgede asılı seçim afişleri kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesildi. Kılınç yaptığı açıklamada, “Çalışmalarımız ile bir şeyleri Kayseri'de artık değiştireceğiz. Günümüze kadar yapılmayan birçok projeyi biz açıkladık ve bu projeler ciddi anlam rahatsız etti. Korkular dağları aştı ama biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu alçakça saldırıları kınıyoruz. Bu saldırıyı da halkımızın kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Bu suçu işleyenler hakkında da suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sedat Kılınç’ın birçok mahallede, caddede ve sokaklarda asılı olan seçim afişleri kişi ya da kişilerce kesilerek saldırıya uğradı. İYİ Parti teşkilatı ise tepki için alanda toplandı. İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç yaptığı açıklamada, “Şehrimizin birçok bölgesinde astığımız seçim afişlerimiz saldırıya uğradı. Bunların birçoğunu da dün akşam asmıştık. Sabah baktığımızda birçoğu saldırıya uğramış. Tabii yaptığımız projeler, yaptığımız çalışmalar bakıyoruz ki birilerini rahatsız etmiş ama biz projelerimizi üretmeye, her sokakta, her caddede, her mahallede vatandaşımızla buluşmaya, ellerini sıkmaya, gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımız ile bir şeyleri Kayseri'de artık değiştireceğiz. Günümüze kadar yapılmayan birçok projeyi biz açıkladık ve bu projeler ciddi anlam rahatsız etti. Korkular dağları aştı ama biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu alçakça saldırıları kınıyoruz. Şu arkamızda gördüğümüz bu manzarayı, bu saldırıyı da halkımızın kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Bu suçu işleyenler hakkında da suç duyurusunda bulunacağız. Daha çok çalışacağız, daha çok rahatsız edeceğiz. Projelerimizle biz konuşacağız. Biz kimsenin herhangi bir afişine, brandasına saldırıda bulunmayacağız. Kişilerle uğraşmayacağız. Projelerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Şehrimiz kazansın diye çalışacağız” şeklinde konuştu.
‘GÖRÜYORUZ Kİ BAZI KESİMLERDE KAYBETME KORKUSU DAĞLARI AŞMIŞTIR’
İYİ Parti İl Başkanı Tansu Şener de, “Dün akşam şehrimizin farklı bölgelerinde İYİ Parti Melikgazi belediye başkan adayımız sayın Sedat Kılınç'a ait seçim afişleri, asılmasının üzerinden daha 24 saat geçmeden kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğramıştır. Partimiz adaylarının kendi helal emekleri ve maddi imkanlarıyla yürüttüğü seçim çalışmalarına yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Görüyoruz ki bazı kesimlerde kaybetme korkusu dağları aşmıştır. Bizler İYİ Parti ailesi olarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdürüp, projelerimizle bazı kesimlerin rahatlarını bozmaya devam edeceğiz. Demokrasi ve eşitliğe inanmış İYİ Partimiz 31 Mart yerel seçimlerine giden bu süreçte hukukun üstünlüğü ilkeleriyle hareket etmeye devam edecektir. Demokratik bir ortamda fikirlerin serbestçe ifade edilmesi önem arz etmektedir. Toplumun farklı görüşlere saygı göstermesi ve siyasi tartışmaları medeni bir şekilde sürdürmesi gerekmektedir. Bu kanunsuz eylemleri yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna ilan ediyor ve emniyet güçlerimizin bu olayın arkasındaki kişi veya kişileri en kısa süre içerisinde tespit edeceğini inanıyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim” İyi Parti Büyükşehir Başkan Adayı Kazım Yücel esnaf ziyaretlerini sürdürüyor KAZIM YÜCEL: HERKES BİZLE İYİ OLACAK Gözütok, “Anadolu’daki tüm kültürlerimiz özümüzdür, özümüzü koruyacağız İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel, “Unutulan belediyeciliği Kayseri’de yaşatacağım” CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Molu oldu SP İl Başkanı Coşkun, “Artık poster, reklam belediyeciliğini bırakın” DEVA Partili Türkmen, “Adaletsizliğe karşı DEVA olmak için yola çıktım" CHP Kayseri İl Başkanı Keskin: “Kayseri bir an önce rant belediyeciliğinden çıkmalıdır” İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel, her aileye 5 metreküp suyu ücretsiz verecek İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel'den belediyelere büyük tepki
×