Reklamı Kapat

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, esnafın ve çiftçinin sıkıntılarını dinledi

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,  esnafın ve çiftçinin sıkıntılarını dinledi
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, merkezde ve kırsalda vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşları dinlerken, aynı zamanda Yeraltı Çarşısı'nda da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Ataş, daha sonra Başakpınar' da çiftçileri tarlalarında ziyaret etti.

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel ve beraberindeki partililerle Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelen Ataş, sıkıntıları dinledi. Vatandaşlar, her geçen gün artan hayat pahalılığından, zamlardan yana dert yandı. 


VATANDAŞ BUNALMIŞ! GENÇLER HAYAL DAHİ KURAMIYOR
Vatandaşın ekonomik olarak bunaldığını, gelecekten endişeli olduğunu vurgulayan Ataş, gençlerin de AKP'nin kötü yönetimi nedeniyle hayal kuramaz hale getirildiğini söyledi. Ataş'ın ziyaretleri esnasında bazı gençlerin partiye katılmaları da dikkat çekerken, Milletvekili Ataş da katılan gençlere parti rozetlerini taktı. 
ESNAF DA BU İKTİDAR YÜZÜNDEN GELECEKTEN ENDİŞELİ! 
"Umutla İYİ Parti’yi bekleyenler var" diyen Ataş, çarşıda da Gurbetçiler nedeniyle bir hareketliliğin olduğunu ancak esnafın da toplumun her kesimi gibi gelecekten endişe duyduğunu söyledi. 
BAŞAKPINAR ÇIKARMASI... 
Diğer yandan Ataş ve beraberindekiler daha sonra Talas ilçesine bağlı Başakpınar Mahallesi'ndeki çiftçileri de ziyaret etti. İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy'un da eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Ataş, ekin biçen çiftçilerle bir araya gelerek, bereketli olması temennisinde bulundu. 
Ziyarette karşılarında Milletvekili Dursun Ataş'ı gören çiftçiler, zamlara, artan maliyetlere tepki göstererek, yaşadıkları sıkıntıları anlattı. 
ÇİFTÇİ ÜRETTİĞİNDEN KAZANAMIYOR, AMA KİMSE MERAK ETMESİN ÜLKENİN HER ALANDA İYİ OLMASINA AZ KALDI
"İl başkanımız ve meclis üyelerimizle Talas Başakpınar’da ekin biçen çiftçilerimize uğradık.
Bereketli hasatlar diledik" diyen Milletvekili Dursun Ataş, "Ancak çiftçilerimiz yüksek maliyetlerden, ürünlerinin para etmemesinden çok şikayetçi. İktidarımızda Türk çiftçisi kazanacak, Türkiye kazanacak. Türkiye’nin her alanda iyi olmasına az kaldı" diye konuştu. 
ÇİFTÇİ: GÜBRE ALABİLMEK İÇİN 7 İNEĞİMİ SATTIM, YETMEDİ BANKADAN KREDİ ÇEKTİM! 
Bir çiftçi gübre alabilmek için 7 ineğini sattığını, ancak yetmediğini üstüne bir de kredi çektiğini söyledi. Bu duruma isyan eden çiftçi, "Tarımla uğraşan gübreyi de alamıyor, mazotu da alamıyor. 7 ineği sattım, gübre alabilmek için yetmedi, Ziraat'ten kredi aldım. O zaman toplam 40 bin liraya sattığım ineklerin şimdi tanesi 30-40 bin lira" dedi. 
DEVLET BİZİ TÜCCARA MAHKUM EDİYOR! 
Ürettikleri ürünlerin para etmediğini ve sahipsiz bırakıldıklarını söyleyen çiftçi, "Hakkımı ver alacağını da al, ama Devlet bunu yapmıyor. Devlet bizi tüccara teslim ediyor, mahkum ediyor. Kazanamıyor, ürettiğimizle zarar ediyoruz" şeklinde konuştu. 
AKP ÜRETEN İNSANLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMIYOR AKSİNE ÇİFTÇİYE DAHA FAZLA ENGEL ÇIKARIYOR
Çiftçileri dinleyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu, sorunları bildiğini ve her fırsatta yaşanan sıkıntıları Meclis'te de gündeme taşıdığına vurgu yaparak, "Ülkenin üreten insanlara, çiftçilerimize ihtiyacı var. Ne yazık ki AKP bunu gözardı ediyor ve engelleri kaldıracağına, uygulamalarıyla her geçen gün çiftçiyi daha da üretemez hale getiriyor, ülkeyi dışa bağımlı hale getiriyor." dedi. 
Çiftçilere ekinlerinin hayırlı olması temennisinde de bulunan Ataş, ilk seçimde bu düzenin değişeceğini ve Türkiye’de her şeyin daha iyi olacağını da söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Süleyman Soylu Mutlu Haberi Baki Ersoy'un Telefonundan Verdi İYİ Partili Yücel: Biz şehre turist getirin dedik, mülteci getirdiler MHP’den Develi çıkarması Fatih Erbakan: Gençlerde kalp krizinden ölümlerdeki artışın sebebi mRNA aşıları mı? İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı... AK Parti Kayseri Teşkilatı “Kuruluşumuzdan Günümüze Teşkilat Buluşması” Programı Düzenlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye hizmet davamızdan geri adım atmayacağız, nice yıllara AK Parti Fatih Erbakan: ‘Sata sata elde avuçta kalmadı, şimdi sıra geldi TCDD’ye…’ Çopuroğlu’ndan 21. Yıl Mesajı... İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor AK Parti Kayseri teşkilatından Devlet Bahçeli jesti CHP’li Arık: “Cumhur ittifakının videoları düzmece” İYİ Partili Yücel, Büyükşehir ek bütçesini eleştiri yağmuruna tuttu VAN, ÖZHASEKİ’Yİ BAĞRINA BASTI CHP’li Arık: “Koltuk ittifakını telaş sardı” MHP'DE 18 EYLÜL HAZIRLIKLARI BAŞLADI Bakan Çavuşoğlu Kayseri'ye gelecek YRP Develi İlçe Başkanı görevden alındı Özhaseki'den İmamoğlu'na sert gönderme Dursun Ataş: Kayseri’de çiftçi kan ağlıyor DEVA’dan Özvatan’a atama Devlet Bahçeli Kayseri’ye geliyor
×