Reklamı Kapat

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, esnafın ve çiftçinin sıkıntılarını dinledi

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,  esnafın ve çiftçinin sıkıntılarını dinledi
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, merkezde ve kırsalda vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşları dinlerken, aynı zamanda Yeraltı Çarşısı'nda da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Ataş, daha sonra Başakpınar' da çiftçileri tarlalarında ziyaret etti.

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel ve beraberindeki partililerle Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelen Ataş, sıkıntıları dinledi. Vatandaşlar, her geçen gün artan hayat pahalılığından, zamlardan yana dert yandı. 


VATANDAŞ BUNALMIŞ! GENÇLER HAYAL DAHİ KURAMIYOR
Vatandaşın ekonomik olarak bunaldığını, gelecekten endişeli olduğunu vurgulayan Ataş, gençlerin de AKP'nin kötü yönetimi nedeniyle hayal kuramaz hale getirildiğini söyledi. Ataş'ın ziyaretleri esnasında bazı gençlerin partiye katılmaları da dikkat çekerken, Milletvekili Ataş da katılan gençlere parti rozetlerini taktı. 
ESNAF DA BU İKTİDAR YÜZÜNDEN GELECEKTEN ENDİŞELİ! 
"Umutla İYİ Parti’yi bekleyenler var" diyen Ataş, çarşıda da Gurbetçiler nedeniyle bir hareketliliğin olduğunu ancak esnafın da toplumun her kesimi gibi gelecekten endişe duyduğunu söyledi. 
BAŞAKPINAR ÇIKARMASI... 
Diğer yandan Ataş ve beraberindekiler daha sonra Talas ilçesine bağlı Başakpınar Mahallesi'ndeki çiftçileri de ziyaret etti. İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy'un da eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Ataş, ekin biçen çiftçilerle bir araya gelerek, bereketli olması temennisinde bulundu. 
Ziyarette karşılarında Milletvekili Dursun Ataş'ı gören çiftçiler, zamlara, artan maliyetlere tepki göstererek, yaşadıkları sıkıntıları anlattı. 
ÇİFTÇİ ÜRETTİĞİNDEN KAZANAMIYOR, AMA KİMSE MERAK ETMESİN ÜLKENİN HER ALANDA İYİ OLMASINA AZ KALDI
"İl başkanımız ve meclis üyelerimizle Talas Başakpınar’da ekin biçen çiftçilerimize uğradık.
Bereketli hasatlar diledik" diyen Milletvekili Dursun Ataş, "Ancak çiftçilerimiz yüksek maliyetlerden, ürünlerinin para etmemesinden çok şikayetçi. İktidarımızda Türk çiftçisi kazanacak, Türkiye kazanacak. Türkiye’nin her alanda iyi olmasına az kaldı" diye konuştu. 
ÇİFTÇİ: GÜBRE ALABİLMEK İÇİN 7 İNEĞİMİ SATTIM, YETMEDİ BANKADAN KREDİ ÇEKTİM! 
Bir çiftçi gübre alabilmek için 7 ineğini sattığını, ancak yetmediğini üstüne bir de kredi çektiğini söyledi. Bu duruma isyan eden çiftçi, "Tarımla uğraşan gübreyi de alamıyor, mazotu da alamıyor. 7 ineği sattım, gübre alabilmek için yetmedi, Ziraat'ten kredi aldım. O zaman toplam 40 bin liraya sattığım ineklerin şimdi tanesi 30-40 bin lira" dedi. 
DEVLET BİZİ TÜCCARA MAHKUM EDİYOR! 
Ürettikleri ürünlerin para etmediğini ve sahipsiz bırakıldıklarını söyleyen çiftçi, "Hakkımı ver alacağını da al, ama Devlet bunu yapmıyor. Devlet bizi tüccara teslim ediyor, mahkum ediyor. Kazanamıyor, ürettiğimizle zarar ediyoruz" şeklinde konuştu. 
AKP ÜRETEN İNSANLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMIYOR AKSİNE ÇİFTÇİYE DAHA FAZLA ENGEL ÇIKARIYOR
Çiftçileri dinleyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kendisinin de çiftçi çocuğu olduğunu, sorunları bildiğini ve her fırsatta yaşanan sıkıntıları Meclis'te de gündeme taşıdığına vurgu yaparak, "Ülkenin üreten insanlara, çiftçilerimize ihtiyacı var. Ne yazık ki AKP bunu gözardı ediyor ve engelleri kaldıracağına, uygulamalarıyla her geçen gün çiftçiyi daha da üretemez hale getiriyor, ülkeyi dışa bağımlı hale getiriyor." dedi. 
Çiftçilere ekinlerinin hayırlı olması temennisinde de bulunan Ataş, ilk seçimde bu düzenin değişeceğini ve Türkiye’de her şeyin daha iyi olacağını da söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor Demirezen’den MHP Lideri’ne Kongreye Davet Ziyareti DEVA Partisi Özvatan İlçe Başkanı Şahin Çağrı Oldu Saadet Partisi Kayseri’de yerel seçim startını verdi Başkan Büyükkılıç'tan CHP ve İYİ Parti'ye Nezaket Ziyareti Kazım Yücel Kent İçindeki Otopark Sorununa Dikkat Çekti
×