"İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor"

Filistin gündemi Kayseri’nin gündemi olmaya devam ediyor. Melikgazi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programda Siyonizmin hedefleri ve son gelişmeler konuşuldu.

Doç. Dr. Muhammed Maruf’un konuşmacı olarak katıldığı "Siyonizm Tarihi ve Hedefleri" konulu program AGD Kayseri Şube Başkanı Yusuf Şahin ve ÖĞ-DER Kayseri Şube Başkanı Metin Aydınözü'nün açılış konuşmaları ile başladı. Yusuf Şahin, “Mescid-i Aksa da, Kudüs de, Filistin toprakları da bütün ümmetin meselesidir. Çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, ibadet etmek isteyenlere karşı namlusunu doğrultan, uluslararası sularda vatandaşlarımızı katleden terörist İsrail, kan ve vahşet saçmaktan başka bir şey yapmamaktadır.  İsrail bu şımarıklığını İslam ülkelerinin ve Müslümanların sessizliğinden almaktadır! Bizler Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı mensupları olarak kurulduğumuz günden bu yana dünyanın her neresinde olursa olsun tüm mazlumların yanında yer aldık.  Bizler 7 ekim Aksa Tufanı operasyonundan bu yana Filistinde müslüman kardeşlerimizin zafer elde etmeleri için elimizden gelen herşeyi yapmaya gayret ettik ve halen bu mana da çalışmalarımız devam etmektedir. Biliyoruz ki zulme karşı her bir adımımız, her bir eylemimiz bizleri yeniden diriltir!” şeklinde konuştu.

 

IRKÇI EMPERYALİST DEVLETLERİN HEDEFİ ÜLKEMİZDİR

AGD Kayseri Şube Başkanı Yusuf Şahin, “Ülkemiz de bazı kendini bilmezlerin HAMAS a terör örgütüdür demelerini şiddetle kınıyoruz, bizler biliyoruz ki ümmetin onurunu  şerefini kurtaran yiğitlerdir onlar, Filistin’in Kuvayı milliyesi’dir onlar. Ülkemiz idarecilerini bir kere daha bu vesile ile ikaz ediyoruz, İsrail ile olan ticari anlaşmaları durdurun, kınamaktan öteye geçin, fiili adımlar atın. Türkiyemizin savunması Filistin’den başlar,  ırkçı emperyalist devletlerin nihayi hedefinin ülkemiz olduğu unutmayın.” dedi.

 

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Kayseri Şube Başkanı Metin Aydınözü ise, “Derneğimizin kurucusu Necmettin Erbakan’ın söylediği gibi ‘Eğitim ve öğretimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğunuzdur.’ Eğitim ile ilgili çalışmaları sendikalar yapıyorlar. Sendikalar eğitimin içeriğinden ziyade dışıyla ilgilenmektedirler. ÖĞ-DER ise eğitimin içeriği ile ilgilenmektedir ve Milli Eğitim Bakanlığı’na içerikler sunmaktadır. Bizler üzerimize düşeni dün olduğu gibi bugün de yapmaya devam ediyoruz. Şimdiki gündemimiz de her zaman olduğu gibi Filistin. Bizler Filistin’i gündemden düşürmemeye kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

 

SİYONİZMİN VAAT EDİLMİŞ TOPRAĞINDA KAYSERİ VAR

Doç. Dr. Muhammed Maruf ise Siyonizmin hedefleri ile ilgili önemli bilgiler aktardı. “Siyonizmin inanç temelinde Yahudilerin üstün ırk olduğu inancı vardır. Yahudiler Rabb’in gerçek kullarının kendileri olduğunu iddia ederek diğer insanların temelde hayvandan farkı olmayan, gerçekte insan dahi olmayan sadece Yahudilere hizmet etmek için gönderilmiş varlıklar olduklarına inanıyorlar. Bu insanlara kendi aralarında Goyim diyorlar. İnsansı varlık diyorlar. Bu yüzden İsrail Savunma Bakanı ‘Onlara merhamet göstermeyeceğiz çünkü karşımızda insan yok dedi. Bu onların sapkın inancının göstergesidir. Kendi yardım kuruluşları da insani yardım gitmesi hususunda ‘Orada insan yok’ diyerek gelen yardımları da engellemektedirler. Onların sapkın inancına göre Hz. İbrahim’in ayağını bastığı her yer sözde onlara vaat edilmiş topraklardır. Bugün Kayseri’yi de içine alacak şekilde Kapadokya dağlarına kadar sınırlarına olan, başkenti Kudüs olan bir Yahudi Krallığı hedefliyorlar.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli” “Kaybedecek tek bir günümüz yok” Asrın felaketinin yıldönümünde anma programı gerçekleşti Kayseri nüfusu 1 milyon 445 bin 683 kişi oldu
×