İncesu’nun kültürel değerleri magnetlerde

İncesu’nun kültürel değerleri magnetlerde
İncesu Belediyesi, ilçenin yerel ve ulusal olarak tanıtılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İncesu’nun simgelerinden olan Merzifonlu Karamustafapaşa Kervansarayı ve üzümü özel tasarımlarla el işçiliği olarak hazırlatılıp küçük magnetler haline getirildi.
Osmanlı ve Roma dönemine ait kervansaray, hamam, mozaik, kilise, arasta çarşısı ve kuyuların bulunduğu İncesu ilçesinde turizm atağı devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı izninde, Kayseri Büyükşehir ve İncesu Belediyesi katkıları ile Örenşehir mahallesinde Roma dönemine ait kazı çalışmalarını yanı sıra Bulgurcu mahallesinde bulunan Rum Kilisesinde de restorasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İlçede yaklaşık 350 yıllık geçmişe sahip olan Arasta Çarşısında da İncesu Kaymakamlığı ve İncesu Belediye İşbirliği ile yapılan çalışmalar sona erdi. İlçenin yerel ve ulusal olarak tanıtılması için çalışmalarını aralıksız sürdüren İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İncesu’nun simgelerinden olan Merzifonlu Karamustafapaşa Kervansarayı ve üzümü özel tasarımlarla el işçiliği olarak hazırlayıp küçük magnetler haline getirtti. İncesu’nun kadim bir ilçe olduğunu ve herkesin İncesu’yu görmesi gerektiğini söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ İncesu’nun ülke ve dünya genelinde tanıtılması için birçok neden var. Bunu biraz da somut bir hale getirmek için sanatçıların katkıları ile ilçemizi simgeleyen Merzifonlu Karamustafapaşa Kervansarayı ve üzümü özel tasarımlarla magnet haline getirdik. Ortaya çıkan magnet ile ilçe olarak bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğu yaşıyoruz. Bu yenilikleri girişimleri yaparken yanımızda olan ve bizi cesaretlendiren Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizler elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Oluşturacağımız kültür ve turizm destinasyonu ile önümüzdeki günlerde yerli ve yabancı çok sayıda misafiri ağırlayacağız” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı
×