İncesulu çocuklar müze gezdi

İncesulu çocuklar müze gezdi
İncesu Belediyesi tarafından düzenlenen yarıyıl tatili etkinlikleri kapsamında 8-16 yaş grubundaki çocuklar Gevher Nesibe, Arkeoloji ve Milli Mücadele Müzelerini ziyaret etti. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın geçmişini bilerek büyümesi bizler için önemli bir vazifedir. Bu bilinçle çocuklarımızın tatil döneminde tarihini, yaşadığı memleketini öğrenmesi için gezi etkinlikleri düzenledik” dedi.

İncesu Belediyesi tarafından düzenlenen sömestr etkinlikleri devam ediyor. Etkinlik kapsamında 8-16 yaş gurubundaki 45 öğrenci Kayseri’deki Gevher Nesibe, Arkeoloji ve Milli Mücadele Müzelerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğüne bağlı rehberler eşliğinde müzeleri gezen öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu.
Etkinlikler hakkında açıklama yapan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “Belediye olarak sadece parke, park, kaldırım yapmıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız için de çalışıyoruz. İncesu’nun sporda, kültürde ve sanatta başarılı olması için gayretlerimiz devam ediyor. Bu bilinçle yarıyıl tatilinde olan çocuklarımıza gerek karne hediyesi gerek geçmişini bilmesi adına faydalı kültür gezileri tertip ettik. Bu programlarımızdan biri olan müze gezimizde çocuklarımız Gevher Nesibe Müzesini ziyaret ederek Selçuklu dönemini, Arkeoloji Müzesini gezerek farklı medeniyet dönemlerini, Milli Mücadele Müzesini gezerek Milli Mücadele yıllarını yakından tanıma, tarihe tanıklık etme şansları buluyorlar. Geçmişini bilmeyen toplumlar geleceğe yön veremez düsturu ile çocuklarımızı müzelere götürüyor, onların tarihini bilmelerini arzu ediyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Talas Büyükperdah Camii açıldı Büyükşehir itfaiyesi sel bölgesine gitti Talas Büyükperdah Camii açılıyor Talas’ta Sulama Kanalları Yaza Hazırlanıyor Parkları Yüzde Yüz Yerli ve Elektrikli Süpürge Makinesi ile Süpürecek Talas’ta Ağaçlandırma Sezonu Açıldı 64 Adet Süt Sağma Makinesi Dağıtımı yapıldı Başkan İlmek, o haberleri yalanladı Deprem sonrası ilk resmi açıklama geldi Yahyalı Belediyesi 2023 Yılı Çalışmalarını Planladı Talas kütüphaneleri online eğitimde de öğrencinin yanında MÜFTÜLERDEN TALAS’IN KUR’AN-I KERİM SERGİSİNE TAM NOT Başkan İlmek: “İncesu’da 2 mahallede hasarlı evimiz var, kontroller sürüyor” Başkan Büyükkılıç: "Araç gereç ve ekiplerimiz döndü, boşluk yok" Başkan Büyükkılıç: “Kültepe Kaniş-Karum kayadan oyma müze, 4-5 ay sonra açılacak Melikgazi’nin tüm sosyal tesisleri bugün vatandaşlar için açık Talas’ta, depremzedelere mezar yeri ve nikah ücretsiz Talas’ta 34 farklı alanda kentsel dönüşüm yapılıyor Başkanlar, Akkışla’da üreten kadınlarla buluştu Büyükşehir, 20 Milyon TL Maliyetle Sivas Bulvarı'nı Kocasinan Bulvarı'na Bağladı Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için Mevlid-i Şerif okundu Başkan Büyükkılıç, Düvenönü Esnafı ile Buluştu BAŞKAN YALÇIN, HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA KATILDI Yeni Tramvay Hattı Hizmete Başladı, Başkan Büyükkılıç Vatman Koltuğuna Oturdu TALAS’IN CAMİLERİNDE ÖZEL TEMİZLİK
×