İncesulu çocuklar müze gezdi

İncesulu çocuklar müze gezdi
İncesu Belediyesi tarafından düzenlenen yarıyıl tatili etkinlikleri kapsamında 8-16 yaş grubundaki çocuklar Gevher Nesibe, Arkeoloji ve Milli Mücadele Müzelerini ziyaret etti. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın geçmişini bilerek büyümesi bizler için önemli bir vazifedir. Bu bilinçle çocuklarımızın tatil döneminde tarihini, yaşadığı memleketini öğrenmesi için gezi etkinlikleri düzenledik” dedi.

İncesu Belediyesi tarafından düzenlenen sömestr etkinlikleri devam ediyor. Etkinlik kapsamında 8-16 yaş gurubundaki 45 öğrenci Kayseri’deki Gevher Nesibe, Arkeoloji ve Milli Mücadele Müzelerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğüne bağlı rehberler eşliğinde müzeleri gezen öğrencilerin mutluluğu yüzlerinden okundu.
Etkinlikler hakkında açıklama yapan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “Belediye olarak sadece parke, park, kaldırım yapmıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız için de çalışıyoruz. İncesu’nun sporda, kültürde ve sanatta başarılı olması için gayretlerimiz devam ediyor. Bu bilinçle yarıyıl tatilinde olan çocuklarımıza gerek karne hediyesi gerek geçmişini bilmesi adına faydalı kültür gezileri tertip ettik. Bu programlarımızdan biri olan müze gezimizde çocuklarımız Gevher Nesibe Müzesini ziyaret ederek Selçuklu dönemini, Arkeoloji Müzesini gezerek farklı medeniyet dönemlerini, Milli Mücadele Müzesini gezerek Milli Mücadele yıllarını yakından tanıma, tarihe tanıklık etme şansları buluyorlar. Geçmişini bilmeyen toplumlar geleceğe yön veremez düsturu ile çocuklarımızı müzelere götürüyor, onların tarihini bilmelerini arzu ediyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı
×