İncesu’dan rekor parke hizmeti

İncesu’dan rekor parke hizmeti
İncesu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2021-2022 yılında Ağustos ayında ilçe genelindeki birçok mahallede toplam 103 bin metrekare parke hizmeti sunarak rekora imza attı. Belediye ekipleri yılsonuna kadar hava şartları el verdiği süreci 20 bin metrekare daha parke yaparak yılı 123 bin metrekare ile tamamlayacak.

İncesu Belediyesi birçok alanda olduğu gibi parke hizmetinde de rekora imza attı. Havaların ısınmasıyla birlikte Fen İşleri Müdürlüğü  3 ekip oluşturarak ilçe genelinde daha önce tespit edilen noktaları parke ile buluşturdu. Mayıs itibariyle başlayan çalışmalar kapsamında 31 mahallede toplam 103 bin metrekare parke yapıldı. Hava şartlarının elvermesi durumunda 20 bin metrekare daha parke ilçeye yapılacak.

PARKE HİZMETİ İKİ KATINA ÇIKTI

Yolun medeniyet olduğu vurgusunda bulunan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ Göreve geldiğimiz günden itibaren yol medeniyet vurgusu ile belirlediğimiz mahallelere parke yapıyoruz. Başkan Mahallenizde projesi kapsamında ilçemizdeki mahallelerin her birinde inceleme yaptık.  Mayıs ayında oluşturduğumuz 3 parke ekibi canla-başla çalışıyor. Eksik kaldığımız noktalar elbette var. Ancak İmar planında yol olan, kullanılan, ihtiyaç olan her noktaya parke yapıyoruz. İncesu halkımız, her şeyin en güzeline layık. Çalışmalar hava şartları el verdiği sürece devam edecek. Geçmiş yıllarda yapılmayan, göz ardı edilen her yer hizmete kavuşacak. Talep gelmesi durumunda ekiplerimiz yerince inceleme yaparak değerlendirmelerini yapıyor. Geçtiğimiz yıl 70 bin metrekare parke yapılırken, bu yıl 123 bin metrekare parke ile yılı bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×