İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım

İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım
İncesu Belediyesi Cumhuriyetin 100’ncü yılına 100 yatırımı hizmete sundu. İncesu’da yatırımların planlama doğrultusunda devam ettiğini ifade eden İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “İlçede yatırımlarımız devam ediyor. Bundan sonra da devam edecek. Cumhuriyetin 100’ncü yılında 100 yatırımı hazır hale getirdik. Birçoğu faaliyete başladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere sunduğu Türkiye Yüzyılı hedefini, bu yılın son gününe kadar yapacağımız yatırımlarla dolu dolu geçirmiş olacağız” dedi.

İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım planı kapsamında ilçelerde çalışmaların tamamlanma oranı yüzde 96’yı geçti. Türkiye Yüzyılı kapsamında ilçe merkezinde ve mahallelerin tamamında hizmet atağı başlatan İncesu Belediyesi 250 metrekare parke ile rekorunu kırdı. 50 kilometre asfalt, 13 yeni park, 5 halı saha, 4 kapalı pazar yeri, meydan projesi, Bahçesaray sosyal tesisleri, mini terminal ve yufka üretim merkezi gibi birçok yatırımı hizmete açan İncesu Belediyesi, Türkiye’nin en büyük 3’ncü Zipline Ekstram merkezini İncesu Barajı kıyısında hizmete açmaya hazırlanıyor.
İncesu’da 7 bölgede de çalışmaların devam ettiğini ifade eden İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılını coşku ile kutluyoruz. Bu coşkuyu taçlandırmak için ilçemize 100 yeni yatırımı kazandırdık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılını anlamlı hale getirmek için ekiplerimle gece-gündüz çalışıyoruz. Belediye bütçemiz halkımızın hizmetinde. Geçmişin tüm borçlarını sildiğimiz gibi, bütçemizi artıya geçirdik. En üst model araçları Belediyemiz bünyesine kazandırdık. Muhtarlarımızla kış döneminde planlama yaptık. Havaların ısınmasıyla hepsini hizmete dönüştürdük. İlçemizde rekor seviyede 250 bin metrekare parkeyi yollarla kavuşturduk. Büyükşehir Belediyemiz ile ortak yürüttüğümüz projeleri hizmete dönüştürdük. İçerisinde kepenk, tezgah ve ısıtıcıların olduğu bölgenin ilk ve tek özellikli kapalı pazar yerini halkımızın hizmetine sunduk. Kalem kalem oluşturduğumuz 100 hizmetimiz artarak devam edecek. Cumhuriyetin ışığında, halka hizmet hakka hizmet düsturunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye Yüzyılında, iktidarımız çalışmaları, yatırımlarıyla ülkemiz, bizlerin çalışmasıyla ilçemiz gelişmeye büyümeye devam edecek” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı Kayseri’de İlk Ve Tek Olan ‘Eğitim Aile Sağlık Merkezi’ Açıldı Talaslı Öğrencilerden Başkan Yalçın’a Teşekkür Ziyareti Hospice Projesi'nde Sona Doğru
×