İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı

İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı
İncesu Belediyesi deprem felaketinin yaşandığı Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki depremzedelere iki ton üzüm dağıttı.

İncesu Bağlarından kesilen ve özenle kutulanan üzümler Ericek, Çardaklı, Göksun Konteynır kentte bulunan depremzede ailelere teslim edildi.
İncesu Belediyesi depremin yaşandığı ve büyük yıkımın oluştuğu Göksun ilçesinde desteklerini sürdürüyor. Üzüm Festivalinde sanatçı çıkarmak yerine depremzede öğrenciler için 5 bin kırtasiye yardımını bölgeye ulaştıran ekipler, bu kez İncesu’nun Coğrafi Tescilli ürünü olan 2 ton üzümü Ericek, Çardaklı, Göksun Konteynır kentte bulunan depremzede ailelere teslim etti.
İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “İncesu Belediyesi olarak her fırsatta kardeş ilçemiz olan Göksun’un yanında olmaya gayret ediyoruz. Bu yıl festivalde sanatçı çıkarmak yerine sanatçı bütçesini depremzede öğrencilere kırtasiye almak için kullandık. 5 bin öğrenciye kalem, defter, boya kalemi, kalemlik gibi ürünlerin olduğu kırtasiye paketlerini tek tek ekiplerimiz dağıttı. Bugün de ilçemizin simgesi olan coğrafi tescilli üzümü depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Onların da ağızlarını tatlandırmak istedik. Belediye personelimiz Ericek, Çardaklı, Göksun Konteynır kentte bulunan mahallerinde bulunan depremzedelerimize ilçemizim simgesi olan üzümü dağıttı. Her fırsatta kardeş ilçemizin yanında olacağız. Bizler ‘Komşusu açken, tok olan bizden değildir’ düşüncesi ile çalışıyoruz. Elimizde olan ne varsa onlarındır. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Devletimizin eli depremzedelerimizin üzerinde olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×