Reklamı Kapat

İncesu Belediyesi’nden geri dönüşümle doğaya katkı

İncesu Belediyesi’nden geri dönüşümle doğaya katkı
İncesu Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında 2021-2022 yılları arasında 5 bin 820 kilo ambalaj atığı toplayarak doğaya ve çevreye katkı sağladı. Toplanan ambalaj atığı ile 10 bin kilowatt saat enerji tasarrufu sağladı.

Çevre ve Doğa dostu İncesu Belediyesi Sıfır Atık projesi kapsamında yaptığı çalışmaların meyvesini toplamaya başladı. İlçe içerisinde farklı noktalara yerleştirilen Geri Dönüşüm kutuları doğaya ve çevreye katkı sunmaya devam etti. Geçtiğimiz yıl başlayan Sıfır Atık projesi kapsamında ilçe genelinde 5 ton 820 kilo ambalaj atığı toplanırken, 2021-2022 yılında Katı Atık Bertaraf miktarı ise 6 ton 600 kilo oldu. Toplanan ambalaj atıkları Kayseri Büyükşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Merkezine teslim edildi. Geri Dönüşümle toplanan ambalaj atığı sayesinde 100’e yakın çınar ağacı kesilmekten kurtarılırken, 10 bin kilowatt saat enerji tasarrufu sağlandı. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek yaptığı açıklamada “ Çevre ve doğa dostu belediye olarak ilçemizin temizliğine büyük önem gösterdiğimiz gibi ambalaj atıklarının da geri dönüşümle yeniden kullanıma kazandırılması için gayret ediyoruz. İlçemizde farklı noktalara yerleştirdiğimiz Geri Dönüşüm kutuları, giysi kumbaraları çevre sağlığını artırdığı gibi oluşturduğu enerji tasarrufu ile de ilçemize büyük katkı sunmaktadır. 10 bin kw enerji tasarrufu sağladığımız gibi 100 yetişkin çınar ağacının da kesilmesini engellemiş olduk. Bir yıl sonra geri dönüşüm miktarını iki katı olarak belirledik. Umarım hedefimizi gerçekleştirmiş oluruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYMEK’ten 3838 eserlik Sanatın Türkiye Yüzyılı sergisi Kayseri’de itfaiye ekipleri 9 ayda 7 bin 875 olaya müdahale etti Şuşa Kültür Evi’nde sona gelindi Felahiye’ye 73 milyon liralık yol yatırımı Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi
×