İncesu Belediyesi morg ve gasilhane yapacak

İncesu Belediyesi morg ve gasilhane yapacak
İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, ilçeye morg ve gasilhane (cenaze yıkanan yer) yapacaklarını açıkladı.

İncesu’da nüfusun artış göstermesiyle birlikte İncesu Devlet Hastanesi yanında bulunan morg ve gasilhane yetersiz hale geldi. Harekete geçen İncesu Belediyesi de ilçeye daha modern ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde morg ve gasilhane yapmak üzere çalışma başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, yeni morg ve gasilhanenin en kısa sürede ilçeye kazandırılacağını duyurdu. İncesu’nun, OSB ve TOKİ’lerin kurulmasıyla gerek hizmetler gerekse de nüfus anlamında geliştiğini belirten İlmek, “Bu nedenle yetersiz kaldığını düşündüğümüz yerlerde belediye olarak gereğini yapmak zorundayız. İlçemizde de uzun süredir ihtiyaç olunan daha sağlıklı ve modern morg ve gasilhane yapılması konusunda bir çalışmamız vardı. Bunu meclisimizin oy birliği ile aldığı karar sonrası en kısa zamanda yapacağız” dedi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, belediye olarak vatandaşlara cenaze araçları, taziye çadırları ile hizmet sunduklarını, halkın vefat eden yakınlarına son vazifelerini sağlıklı ve modern ortamlarda yapmaları için ortam hazırladıklarını da sözlerine ekledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı Çolakbayrakdar, “Çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturuyoruz” Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı Büyükşehir’e 2 milyar 500 milyon liralık ek bütçe İlmek, “Bu yıl 250 bin metrekare parke çalışması yaptık” 12 bin mezar kazılıyor Büyükkılıç'tan, ERÜ Tıp Fakültesi Öğrencilerine Sıcak Çorba Hizmeti
×