İlmek Başkan’dan otel işletmecilerine yatırım çağrısı

İlmek Başkan’dan otel işletmecilerine yatırım çağrısı
Tarih ve turizm kenti olma yolunda çalışmaların aralıksız sürdüğü İncesuda Belediye Başkanı Mustafa İlmek, otel işletmecilerine İncesu’ya yatırım yapma çağırısında bulundu. Başkan İlmek “ Erciyes ve Kapadokya’nın ortasında bulunan tarihi ilçemiz, lokasyon olarak çok iyi durumda. Otel konusunda işletmecileri İncesu’ya yatırım yapmaya çağırıyorum. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Farklı medeniyetlerin buluşma noktası olan bünyesinde Merzifonlu Karamustafa Paşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı, Aziz Eusthatios Kilisesi, Örenşehir Mozaikleri, Tarihi Konakları ve Marina Sosyal tesisleri ile bölgenin en dikkat çeken turizm noktalarından olan İncesu’da turizm çalışmaları devam ediyor. Kapadokya ve Erciyes Kayak merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan ilçenin önemli oranda turizm potansiyeli olduğuna dikkat çeken İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, turizm konusunda otel yatırımcılarını ilçeye yatırım yapmaya davet etti. İncesu’nun turizm noktasında önemli bir lokasyona sahip olduğu söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ İncesu, Kapadokya ve Erciyes’in tam orasında bir ilçe. Ermeni, Rum ve Osmanlı dönemlerinden birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran İncesu’da en büyük problem otel. Kamu imkanları ile otel işletmeciliği yapmak zor. Çünkü otel işletmeciliği için bilgi sahibi olmayı gerektiren bir konu. İlçe olarak çok iyi bir lokasyondayız. Erciyes ve Kapadokya’nın ortasında, Adana yolu üzerindeyiz. Birçok fabrikanın bulunduğu ve genişleme ile daha da büyüyecek İncesu OSB yanı başımızda. İlçe merkezimizde birçok tarihi eser var. Otel konusunda yatırım yapmak isteyen girişimciler var ise biz alan, imar ve diğer konularda destek vermeye hazırız. Yatırımcıları İncesu’ya otel yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Suya yüzde 30 ek indirim mecliste kabul edildi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde komisyon üyeleri belirlendi Büyükşehir'in Akıllı Projesi, 320 Kamera ile 135 Kavşakta Trafik Akışını Canlı Takip Ediyor Kayserililer, Bayram Tatilinde Millet Bahçesi'ne Akın Etti Büyükşehir'in Ramazan Etkinliklerine 1,5 Milyon Ziyaretçi Şuşa Azebaycan Evi açılışı Talas’ta gerçekleştirildi Büyükkılıç, 150 Milyon TL'lik Yeni Açılan Yolu, TOGG ile Deneyimledi Gön Han’da Pastırma-Sucuk Atölyesi ve Müzesi yapılacak Büyükşehir'den Daha Yeşil Bir Kent İçin 81 Bin Metrekare Alanda Bahar Hazırlığı “Çok kıymetli bir hazine Talas'ta” Avşarlar’dan ‘Kültür Evi’ne Tam Not KASKİ, Sarıoğlan'da İçme Suyu Terfi Hatlarını Güçlendiriyor Kayseri’de suya yüzde 30 daha indirim yapıldı Talas'ta Ahmet Özhan Rüzgarı Talas'ta Gönüllere Dokunmaya Engel Yok Talas Çanakkale Müzesi Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Türkiye'nin İlk Sabit Arenalı Espor Merkezi Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Dairelerini İnceledi Hocalı Şehitleri, Yeni Yapılan Azerbaycan Parkında Anıldı Kocasinanlı Gençler, Yeni Proje İle Tarımsal Üretime Teşvik Edilecek! Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak
×