İlmek Başkan’dan otel işletmecilerine yatırım çağrısı

İlmek Başkan’dan otel işletmecilerine yatırım çağrısı
Tarih ve turizm kenti olma yolunda çalışmaların aralıksız sürdüğü İncesuda Belediye Başkanı Mustafa İlmek, otel işletmecilerine İncesu’ya yatırım yapma çağırısında bulundu. Başkan İlmek “ Erciyes ve Kapadokya’nın ortasında bulunan tarihi ilçemiz, lokasyon olarak çok iyi durumda. Otel konusunda işletmecileri İncesu’ya yatırım yapmaya çağırıyorum. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Farklı medeniyetlerin buluşma noktası olan bünyesinde Merzifonlu Karamustafa Paşa Kervansarayı, Arasta Çarşısı, Aziz Eusthatios Kilisesi, Örenşehir Mozaikleri, Tarihi Konakları ve Marina Sosyal tesisleri ile bölgenin en dikkat çeken turizm noktalarından olan İncesu’da turizm çalışmaları devam ediyor. Kapadokya ve Erciyes Kayak merkezine 20 kilometre uzaklıkta olan ilçenin önemli oranda turizm potansiyeli olduğuna dikkat çeken İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, turizm konusunda otel yatırımcılarını ilçeye yatırım yapmaya davet etti. İncesu’nun turizm noktasında önemli bir lokasyona sahip olduğu söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ İncesu, Kapadokya ve Erciyes’in tam orasında bir ilçe. Ermeni, Rum ve Osmanlı dönemlerinden birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran İncesu’da en büyük problem otel. Kamu imkanları ile otel işletmeciliği yapmak zor. Çünkü otel işletmeciliği için bilgi sahibi olmayı gerektiren bir konu. İlçe olarak çok iyi bir lokasyondayız. Erciyes ve Kapadokya’nın ortasında, Adana yolu üzerindeyiz. Birçok fabrikanın bulunduğu ve genişleme ile daha da büyüyecek İncesu OSB yanı başımızda. İlçe merkezimizde birçok tarihi eser var. Otel konusunda yatırım yapmak isteyen girişimciler var ise biz alan, imar ve diğer konularda destek vermeye hazırız. Yatırımcıları İncesu’ya otel yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı Çolakbayrakdar, “Çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturuyoruz” Kayseri’ye yeni Bilim ve Sanat Merkezi Yenilenen Ali Dağ Mesire Alanı hizmete açıldı Büyükşehir’e 2 milyar 500 milyon liralık ek bütçe İlmek, “Bu yıl 250 bin metrekare parke çalışması yaptık” 12 bin mezar kazılıyor Büyükkılıç'tan, ERÜ Tıp Fakültesi Öğrencilerine Sıcak Çorba Hizmeti
×