İl Sağlık Müdürü Benli: “Toplumsal Bağışıklık Aşıyla Sağlanmazsa Acıyla Sağlanır”

İl Sağlık Müdürü Benli: “Toplumsal Bağışıklık Aşıyla Sağlanmazsa Acıyla Sağlanır”
Kayseri’de Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu yapıldı. Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılan Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, toplumsal bağışıklığın aşıyla sağlanması gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. Yılı Kayseri’de kutlandı. Cumhuriyet resepsiyonuna katılan Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli: “Cumhuriyet bağımsızlık demek. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bir yönetim biçimi. İnşallah 100. Yılını da hep birlikte görebiliriz. Tam bağımsız Türkiye yolunda, Cumhurbaşkanlığımız önderliğinde nice güzel yıllar diliyorum. Tabi ki buradan şunu da söylemek istiyorum. Bizim en önemli bayramlarımızdan biri de maskeyi çıkarttığımız gün olacak. Aşılamayı tam olarak sağladığımızda, maskeyi çıkarttığımızda da bayram kutlayacağız” diye konuştu.

“BU HAFTA MAVİYE GEÇERİZ”
Aşılama konusunda Kayseri’nin ciddi bir yol aldığını söyleyen Müdür Benli: “Özellikle, aşılama konusunda geldiğimiz nokta yüzde 75. Bu hafta Kayseri olarak maviye geçeriz. Şunu da bilelim ki, toplumsal bağışıklık aşıyla sağlanacak. Eğer aşıyla sağlayamazsak acıyla sağlayacağız. Bu bizlerin istemediği bir nokta. Pandeminin son buluşunun uzun olmadığını düşünüyorum” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×