Reklamı Kapat

Hizmet-İş’ten Büyükkılıç’a teşekkür

Hizmet-İş’ten Büyükkılıç’a teşekkür
Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik bir açıklama yaparak Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Çelik, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde Huzurevi ve Yades kapsamında çalışan üyelerinin pandemi sürecinde çalışma şartlarından dolayı ek ödeme talep ettiklerini belirterek açıklamasına şu şekilde devam etti, “Kayseri Huzurevi ve Yades Programı kapsamında çalışan üyelerimiz 14 gün boyunca çalışmışlar ve 4 günde karantina da yurtlarda kalmışlar toplamda 18 gün ailelerinden ve evlerinden uzak kalmışlardı. Pandemi süreci boyunca yaklaşık 2 buçuk yıl bu şekilde fedakârca çalışan üyelerimize Belediye Başkanımızdan ek ödeme talebimiz olmuştu. Çalışma sürelerine göre hesaplamalar neticesinde 2.800 Türk lirası ila 12.000 Türk Lirası arasında üyelerimize ek ödeme yapılmıştır. Bu süreç boyunca da Kayseri Huzurevi ve Yades kapsamında kalan yaşlılarda ve çalışanlara ciddi bir bulaşıcı hastalık yaşanmamıştır.   

            Her zaman üyelerimizin ve çalışanların haklarını gözeten Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a ve emeği geçen herkese üyelerimizin ve sendikam adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×