Reklamı Kapat

HİZMET-İŞ SENDİKASI 750 ÜYESİ İÇİN TİS MASASINA OTURDU

HİZMET-İŞ SENDİKASI 750 ÜYESİ İÇİN TİS MASASINA OTURDU
Hizmet İş Sendikasının yetkili olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KASKİ Genel Müdürlüğü, Kocasinan ve Melikgazi Belediyelerinde çalışan yaklaşık 750 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşme görüşmeleri başladı.

Üç farklı belediye de gerçekleştirilen toplu iş sözleşme görüşmeleri Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik’in Belediye yetkililerine tatlı ikramıyla başladı.  On dördüncü dönem toplu iş sözleşme görüşmelerine başladıklarını belirten Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik; " Yaklaşık 25 yıldır toplu iş sözleşmelerimiz sağduyu ve hoş görüyle başladı. Çok şükür çok büyük sıkıntılar yaşanmadan imzalar atılarak süreçleri bu zamana kadar tamamladık. İnşallah bu yeni dönem toplu iş sözleşmemizde yine karşılıklı anlaşılarak üyelerimizin beklentilerini karşılayacak şekilde taleplerimizi yapıp imza altına almak istiyoruz.

Hakkı bilenlerden hak almak kolay oluyor. Allah razı olsun. Zaman zaman toplu iş sözleşme süreçlerinde tıkanmalar olsa da belediye başkanlarımız merhametli ve şefkatli ellerini masaya koyarak toplu iş sözleşmelerimiz imzalanmakta." şeklinde konuştu.

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk de öncelikle sendikacılık anlayışı denilince sağduyunun sesi olarak bilinen ve vatanını milletini seven, insanlara hizmet etmeyi daima ibadet anlayışı içerisinde gerçekleştiren Hizmet-İş Sendikası yöneticilerine teşekkür ederek, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi ve Kocasinan Belediye Başkanlarımızın önceliği daima işçilerimizin hak ettiklerini alın teri soğumadan vermek anlayışıyla çalışmaktalar. Bu vesile ile yapacağımız toplu iş sözleşmesini de kamunun hakkını da göz önünde bulundurarak tatlı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum. Nezaket olarak bizlere tatlı getiren sendikacı arkadaşlara da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

     Yaklaşık 750 Hizmet-iş Sendikası üyesi işçilerini ilgilendiren toplu iş sözleşmeleri 2020 yılı mart ayında yürürlüğe girecek.    

PAYLAŞ
GÖNDER
İlk 1000 ihracatçı listesinde 18 Kayseri Firması Yer Aldı Kayseri Şeker'de coşkulu kampanya açılışı ASKON: TURİZME MARKALAR KATMALIYIZ Başkan Akay: "Turhal üretimin ve işletmenin yüz akı olmuştur" MHP'li Özdemir, Şeker ve Şeker Pancarı Taban Fiyatlarını Meclis Gündemine Taşıdı 6 bin 500 işçi heyecanla sözleşme bekliyor Başkan Akay, "İnşallah ocaklarımız ilelebet tüter" Çelik, "İşsizlik, çalışanlar üzerinde sopa olarak kullanılmamalı" Şahin: “Kayseri bağcılıkta da olması gereken yere gelecek” “Tekstildeki Başarımızı Sümerbank Bez Fabrikasına Borçluyuz” Yedikaya, "Bir an evvel kasa affı ve matrah artırımı çıkartılmalıdır" Büyüksimitci, “Pandemiye Rağmen Sanayinin Çarkları Dönüyor” Başkan Akay, Kayseri Şeker'in üretim aşamalarını inceledi BOĞAZAZLIYAN ŞEKER’DE KAMPANYANIN İLK ADIMI ATILDI Sedat Kılınç: "Sektör temsilcileri olarak beklentimiz faiz oranlarının devam etmesi" ANKARA PANCAR KOOPERATİFİ’NDEN BAŞKAN AKAY’A ZİYARET Türkiye’nin yeni altın hedefi: Yıllık 100 ton altın üretimi Yavuz, Fatih ve Oruç Reis gemilerinde Erciyes Çelik Halatları Kullanılıyor Güneş: "Üreticilerimizin çekirdeği daha iyi fiyata satılacak" KAYSERİ ŞEKER AR-GE MERKEZİ’NE AVRUPA KOMİSYONU’NDAN TAM DESTEK Başkan Topçu'dan rekor zam Erciyes Çelik Halat’ın gurur günü Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube ve Ürgüp Belediyesi Personel A.Ş. arasında imzalar atıldı Semt pazarlarında fiyatlar yarı yarıya düştü KOZAKLI BELEDİYESİNDE ŞİRKETE GEÇEN İŞÇİLERE 52 GÜNLÜK İKRAMİYE
×