Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı

Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı
Talas Mevlana Mahallesi’nde hayırsever Hatice-İzzet Bayraktar tarafından yaptırılan Hikmet Cıngıllı Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi. Öte yandan hayırsever Bayraktar ailesinin oğlu Ahmet Bayraktar, 2 yıl içerisinde ilçeye Anadolu Lisesi yaptırılacağının müjdesini verdi.

Talas Mevlana Mahallesi’nde gerçekleşen açılış törenine Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Talas İlçe Başkanı Mehmet Akbulut, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, STK başkanları, hayırseverler ve vatandaşlar katılım sağladı.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez programda yaptığı konuşmasında, “Talas ilçemiz yoğun talep gören bir ilçedir. Bununla birlikte de yapılaşma ile nüfus artışı getiriyor. İlçemiz Türkiye’de nüfusu yıllar itibariyle en çok artış gösteren ilçeler arasında yer alıyor. Bu durumda da elbette ki eğitim kurumlarına ihtiyaç artıyor. Bizim de bunu sunmamız gerekiyor. Hayırsever vatandaşlarımızın desteği de son derece anlam içeriyor. Bu okul sayesinde çocuklarımız bilgisayar ve televizyon başında zamanını harcamayacak. Milletimizi, Mustafa Kemal Atatürk’ü, bayrağımızı tanımaya başlayacaklar. Dolayısıyla yaşama adım atacaklar” ifadelerini kullandı.


‘GELECEK, EĞİTİMLE GELECEK’
Açılışı gerçekleştirilen anaokulu için güzel dileklerini ileten Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Başımızın tacı İzzet Bayraktar ve Hatice Bayraktar hanımefendi bizim gönül pınarlarımızı coşturan bir hayra imza atıyorlar, Allah kendilerinden razı olsun. Gelecek eğitimdedir. Biz de şöyle söyledik; ‘Gelecek, Eğitimle Gelecek.’ Tabi bilgisayarın dışında çok daha etki yapacak teknolojilerle birlikte kendilerini hazırlamaları gerekiyor.

Çok daha güzel eğitimler almak üzere böyle pırıl pırıl bir okulu bize kazandırmış oldular. Eğitim-öğretime ara verildiği zannedilen dönemde bile bizler devamı için tablet, bilgisayar ve 30 bin kadar kitabı kendilerine yetiştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


‘2 YIL İÇERİSİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK PROJEMİZ; TALAS’TA ANADOLU LİSESİ’
Hatice ve İzzet Bayraktar adına konuşma gerçekleştiren oğulları Ahmet Bayraktar, Bayraktar ailesinin yapmış olduğu faaliyet ve şehre yapmış olduğu desteklerden bahsederek, 2 yıl içerisinde ilçeye Anadolu Lisesi yaptırılacağının da müjdesini verdi.

Ahmet Bayraktar, “Babam, Kayseri’de hayırsever olarak birçok yatırımı kendi ve aile büyükleri adına yaparak hemşehrilerinin hizmetine açmıştır. Bugün sizlere bir müjdeli haber daha vermek istiyorum; Talas’ta Hatice-İzzet Bayraktar olarak bir Anadolu Lisesi yapmaya karar verildi. Talas Belediyesi’nin tahsis ettiği 4 bin 500 metrekare alanda, 8 bin 500 metrekare inşaat alanında günümüzün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak Anadolu lisesi 2 yıl içerisinde hayata geçirilmiş olacak.

Bu konuda Talas Belediye Başkanlığı, Kayseri Valiliği ve hayırsever İzzet bey arasında bir protokol dün imzalandı. Açılışını yapacağımız Hikmet Cıngıllı Anaokulu hayırlı bir sohbet sonrasında karar verilerek yapıldı, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.


Konuşmaların ardından kurdele kesilmesiyle anaokulu hizmete açıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×