Reklamı Kapat

Hentbol Aday Hakem Kursu Açılıyor

Hentbol Aday Hakem Kursu Açılıyor
Kayseri'de en son 3 yıl önce açılmış olan hentbol aday hakem kursu bu hafta sonu yenilenecek.

Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz hafta sonu Kayseri''de açılacak hentbol aday hakem kursu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. Kayseri''de hentbol hakem ihtiyacının giderilmesi ve klasmanlara hakem yetiştirilmesi için planlanan hentbol aday hakem kursuna; sporun içinden gelen, hentbolu oynamış ve bu spora ilgi duyan, hakemlik yapmak isteyen yaşları 16 ile 25 arasındaki gençlerimizi bekliyoruz. 


Açıklamalarına devam eden Kaymaz,"22-23-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Kayseri''de açılacak hentbol aday hakem kursunda kursa katılacaklarda şu şartlar aranmaktadır; 
T.C. vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, 16 yaşından küçük, 25 yaşından büyük olmamak, sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak, yüz kızartıcı suçtan dolayı hüküm giymemiş bulunmak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından 6 ay veya daha fazla süre ile ceza verilmemiş olmak.


Kursiyerlerin kurs başvurusuna gelirken getirecekleri belgeler ise şunlar;
1- Gençlik ve Spor İl Müdürülüğüne yazılmış hentbol aday hakem kursuna katılma talebini belirten dilekçe
2- Nüfus cüzdanı fotokopisi
3- Tahsil durumu veya öğrenci olduğunu belirtir belge  
4- Kurs katılım ücreti


Hentbol aday hakemlik kursuna katılmak isteyenler yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte 22 Kasım 2019 Cuma günü en geç saat 15:00''de Kadir Has stadyumu doğu tribünü altında bulunan Ferdi Sporlar Merkezi''ne gelerek belgelerini ve kurs katılım ücretini görevlilere teslim ederek başvuruda bulunmaları gerekmektedir"dedi. Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz kurs ile ilgili her türlü konularda 0 542 412 00 55 numaralı telefondan bilgi edinilebileceğini sözlerine ekledi. 


Haber: Mehmet Fatih Kaymaz

 

PAYLAŞ
GÖNDER
×