Hemşireler için ‘kale surlarını bekleyen asker’ benzetmesi

Hemşireler için ‘kale surlarını bekleyen asker’ benzetmesi
Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, özellikle pandemi sürecinde hemşirelerin büyük özveriyle görev yaptığını belirterek bütün hemşirelerin Hemşireler Haftası’nı kutladı. Bütün hemşirelerin, kale surlarını bekleyen askerler gibi çalıştıklarını dile getirdi.

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü (Başhemşire) Sultan Şahin’i ziyaret etti. Şahin nezdinde tüm hemşirelerin haftasını kutlayan Benli pandemi kalesine benzettiği Kayseri Şehir Hastanesi’nde görev yapan hemşirelerin her birinin sur başında bekleyen asker gibi görev yaptığını dile getirdi. Gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Şehir Hastanesi Palyatif Servisinde görevli hemşirelere de ziyarette bulunan Benli, “Pandemi döneminde siz hemşirelerimiz, Kurtuluş Savaşındaki Safiye Hüseyin Elbi’nin verdiği mücadeleye benzer bir mücadele verdiniz. Çoğu insan anne babasının yanına bile girmeye korktuğu o dönemde siz onların yanındaydınız. Yaptığınız iş kutsal bir iş ve yapacağınız işte sadece duruşunuzu bile değiştirmeniz sizin sevap hanenizi dolduracaktır. Güler yüz göstererek, onunla ilgilenip konuşmanız müthiş bir enerji oluşturup hastaya pozitif enerji verecektir. Ben tüm hemşirelerimiz bu anlayış ile çalışmasını önemsiyor hepinizin Hemşireler Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ Hastaneleri Uyku Bozuklukları Merkezi, TUTD Tarafından Reakredite Edildi ERÜ Rektörü Altun, Hasta Yakınları Misafirhanelerini Ziyaret Etti Kayseri Şehir Hastanesi’nde ‘Obezite Polikliniği’ açıldı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! İl Sağlık Müdürü Erşan, Pınarbaşı’nda Sağlık Tesislerini inceledi Enerji içecekleri kalp krizine sebep olabiliyor Doç.Dr. Ali İhsan Tekin Varis tedavisinde güncel yöntemleri anlattı! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacak “Çocuklarda dikkat eksikliği, konuşma bozukluğu ve teknoloji bağımlılığı arttı” “Pandemi, sağlık krizinin yanı sıra psikolojik krize de döndü” Develi’de yeni açılan hastanenin tabelası şehit doktorun adını taşımaya başladı Maymun çiçeği vaka sayısı 5’e yükseldi 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak Sağlık Bakanlığı “Maymun Çiçeği Virüsü Rehberi” yayınladı DSÖ, maymun çiçeği için küresel acil durum ilan etti Sağlık personelleri Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazır Erciyes Üniversitesi Hastaneleri’nde hasta ziyareti artık yasak Haftalık korona tablosunda korkutan rakamlar! Kayseri’de anne ve bebek ölümleri Türkiye ortalamalarının altında Korona vaka artışı 40 katına çıktı, kapanma yolda mı? Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda beslenme konusunda uyardı Doktorlar 2 günlüğüne greve gitti Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü personel görev yerleri kura ile belirlendi İl Sağlık Müdürü Erşan’dan çalışma ziyareti Hekimlerden ‘iş bırakma eylemi’ açıklaması
×