Hayvanat bahçesindeki 11 yılan adeta bebek gibi büyütülüyor

Hayvanat bahçesindeki 11 yılan adeta bebek gibi büyütülüyor
Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesindeki sürüngenler bölümünde bakıcıların özenle baktığı 11 yılan adeta bir bebek gibi beslenip büyütülüyor. En büyük yılanın boyu ise 3 metreyi aşmış durumda.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçesi’ndeki sürüngenler bölümünde 11 yılana özenle bakılıyor. Yılanlar tavuk, yumurta gibi besinlerle besleniyor. Deri değiştirme olayının 30-40 gün arasında değişebildiğini söyleyen yılan bakıcısı, “11 yılanımız 1 tane red tegu'muz var, günlük bakım olarak suları değiştirilerek, nem kontrolü ve ısı kontrolü yapılıyor. Yemlememiz veteriner hekimlerimizin uygun gördüğü şekilde belirli periyotlarda yapılıyor. Tavuk, yumurta gibi besinlerle besleniyorlar. Deri değiştirme olayı 1 ay ile 40 gün arası sürebiliyor. Ziyaretçilerimiz merak ve korku karışık duygularla geliyorlar. Bende yeni başladığımda tabiki günlük hayatımızda dahil olmayan bir hayvan olmadığı için zorlandım ama alıştığım için gerçekten çok seviyorum” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×