Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor

Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor
Kayseri’deki hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşanıyor. Sebebi ise ilk bulgulara göre solunum yolu hastalıklarının yaygın olarak görülmesi.

Son günlerde özellikle çocuk hastanesinde acil servislerin hasta çocuklarla dolduğu görüntüler sıkça paylaşılmaya başlandı. Nefes almada güçlük, halsizlik, kusma, ateş, boğaz ağrısı, şiddetli öksürük gibi şikayetleri olan kişiler hastanelerin yolunu tutuyor. Okullarda da çok sayıda öğrenci hasta olduğu için okula gidemiyor. Çocuklar virüslerden hem etkileniyor hem de virüslerin daha hızlı yayılmasına sebep oluyor.

‘Salgın mı var?’ sorusunun cevabı merak edilirken, hastanelerde yoğunluğun kış dönemi hastalıklarından kaynaklandığı ifade ediliyor. Korona virüs tedbirlerinin uygulanmaması ve özellikle maske takılmaması solunum yolu hastalıklarının yayılmasına sebep olduğu belirtildi. Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, influenza, rhinovirüs, adenovirüs ve covid virüslerinin sebep olduğu hastalıklar nedeniyle yoğunluk yaşandığı ifade edildi. Adenovirüs’ün ishal, baş dönmesi gibi şikayetlere de sebep olduğu belirtildi. Bulgulara göre içme suyu kirliliğine bağlı bir salgının olmadığı da düşünülüyor.

Solunum yolu hastalıklarından korunmanın yolunun Covid sürecinde olduğu gibi maske kullanımından geçtiğini vurgulayan uzmanlar, en azından kış döneminde ve kalabalık ortamlarda maske takılması tavsiyesinde bulundular.

PAYLAŞ
GÖNDER
KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN TUZ’DAN UZAK DURUN “Deprem sonrası yaşanan travmalar bağırsak problemlerine yol açabilir” “Deprem sebebiyle oluşan kaygı bozukluğu, daha önce var olan kalp problemini ortaya çıkarabilir” İlaçla birlikte greyfurt tüketimine dikkat! Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, deprem bölgesi Hatay’a gönderildi Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor? Sağlık Müdürü Erşan: "İldem’e yapılacak yeni hastane, bölgeyi rahatlatacak" Kayseri Şehir Hastanesi Obezite Merkezi’ne yoğun ilgi Tükenmişlik sendromu nedir ve tedavisi var mıdır? Bebek hasreti çeken çiftlerin özlemi tüp bebek tedavisiyle son buluyor KANKA ile 46 çocuk hayata tutundu Aldığı randevuya gitmeyenler, 15 gün yeni randevu alamayacak Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor Tırnak yeme alışkanlığının sebebi ve tedavi şekli 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.. ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti ERÜ Hastaneleri Uyku Bozuklukları Merkezi, TUTD Tarafından Reakredite Edildi ERÜ Rektörü Altun, Hasta Yakınları Misafirhanelerini Ziyaret Etti Kayseri Şehir Hastanesi’nde ‘Obezite Polikliniği’ açıldı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! İl Sağlık Müdürü Erşan, Pınarbaşı’nda Sağlık Tesislerini inceledi Enerji içecekleri kalp krizine sebep olabiliyor Doç.Dr. Ali İhsan Tekin Varis tedavisinde güncel yöntemleri anlattı! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacak
×