HAK-İŞ “15 Temmuz Şehitlerini Dualarla Andı”

HAK-İŞ “15 Temmuz Şehitlerini Dualarla Andı”
Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanlığı 15 Temmuz Şehitlerini ve Gazilerini anma programı gerçekleştirdi.

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen programa Şehit Cennet Yiğit’in babası Yahya Kemal Yiğit ve eşi, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Av. Gökhan Ülke, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, AK Parti Kayseri Kadın Kolları İl Başkanı Emine Timuçin, Şehit babası Aslan Polat, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve  Hak-İş'e bağlı sendikaların başkanları ile temsilcileri katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayan program da Kayseri İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzgi’nin Şehitler ve Gazilerimiz için yapmış olduğu duasıyla devam etti.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu yaptığı konuşmasında ülkemizin farklı farklı sorunları yaşadığını söyleyerek “5 yıl önce yaşadığımız 15 Temmuz gecesini hem bizim ülkemiz hem de başka ülkelerin yaşamamıştır. Kendi içinden çıkan hainlerin kendi insanlarını öldürmesi, yaralaması inanılacak gibi bir şey değil. Düşününce de akım almıyor. Tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ”dedi.

BU AZİZ VATAN İÇİN BİNLERCE EVLADIM OLSA BİR SANİYE BİLE DÜŞÜNMEDEN HEPSİNİ SEVEREK ŞEHİT VEREBİLİRİM

Programın onur konuğu olarak konuşma yapan Şehit Cennet Yiğit’in babası Yahya Kemal Yiğit bu aziz vatan için binlerce evladı olsa bir saniye bile düşünmeden hepsini şehit verebileceğini söyleyerek “Bizlerde birer şehit adayıyız. Rabbime her zaman şehit olmak için dua ediyorum. Biz bu vatana evlat verdik. Zerre kadar üzülüyorsam namerdim. Fakat içimizde hala bu hain ihanet kalkışmasına küçümseyenler, inanmayanlar var. İçimizde terör örgütüne hala terör örgütüdür diyemeyenler var bu yüzden dertliyim” dedi.

 

ÇELİK “15 TEMMUZ RUHUNU UNUTMAYACAZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, 15 Temmuz ruhunu ve yaşanan olayları unutmayacaklarını ve gelecek nesillere de unutturmayacaklarını söyleyerek “15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain saldırıya maruz kalmıştık. Silahlı kuvvetlerimizin içerisine sızmış terör örgütü mensupları masum vatandaşlarımızı gözlerini kırpmadan şehit etmişlerdi. Yaşanan bu olayları unutmayacağız vatandaşlarımızın tanklara vücutlarını siper ettikleri o ruhu da gelecek nesillerimize unutturmayacağız.” Dedi.

Çelik açıklamasına şu şekilde devam etti :

“Türkiye’nin, bugünden itibaren, kendisinden ve demokrasisinden çok daha emin bir adımla yoluna devam edecektir. 15 Temmuz Başarısız Darbe Girişimi, ülkemiz ve milletimiz için bir milat olmuştur. Uyanık olmaya, geleceğimize ve demokrasimize sahip çıkma kararlılığımızı sürdüreceğiz. İşçiler, memurlar, bütün çalışanlar hep birlikte millet olarak 15 Temmuz darbe girişimine karşı topyekûn bir direniş ortaya koyduk. Üyelerimizle birlikte 2 yıl önce ki ilk gün ki ruhla yine 15 Temmuz Pazar Günü Kayseri Cumhuriyet Meydanında olacağız” dedi. 

Şairlerin 15 Temmuz konulu şiirleriyle devam eden program Kayseri Anadolu İmam Hatim Lisesi Tasavvuf müziği dinletisinin ardından katılımcılara hediye verilmesiyle son buldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×