Reklamı Kapat

Grip aşısı geldi mi? Grip aşısı fiyatı ne kadar? Grip aşısını kimler yaptırmalı?

Grip aşısı geldi mi? Grip aşısı fiyatı ne kadar? Grip aşısını kimler yaptırmalı?
Sonbahar aylarının gelmesiyle grip salgını da artış göstermeye başladı. Grip aşısı olmak isteyenler bugünlerde "grip aşısı geldi mi", "grip aşısı ne kadar", "Grip Aşısı koronavirüse karşı korur mu?" sorularının yanıtını aramaya başladılar.

Grip aşısını kimler yaptırmalı?

Grip aşısının; 6 aylıktan küçük çocuklara, hamileliğinin ilk 3 ayının içinde bulunanlara ve ciddi yumurta alerjisi ya da aşı içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı ciddi alerji öyküsü olanlara uygulanmamalsı gerektiği belirtiliyor.

Grip Aşısı ne zaman yaptırılmalı?

Sonbahar dönemi olarak bilinen Eylül-Kasım ayları arası grip aşısı yapılması için doğru ve etkili zaman olarak ifade ediliyor.

Grip Aşısı koronavirüse karşı korur mu?

Uzmanlar, "Grip aşısı insanı koronavirüse karşı korumaz, influenza virüslere karşı korur. Koronavirüs, bağışıklık sistemi zayıf hastalarda daha yıkıcı etkilere sahip olduğu için gribal enfeksiyonlardan korunmanın önemi büyüktür. Grip ve Covid-19’u eş zamanlı olarak geçirmek size çok ağır tablolar çıkarabilir." ifadelerini kullanıyor.

Covid aşısı ile grip aşısını eşzamanlı yaptırabilir mi?

Uzmanlar, bilimsel olarak bir sıkıntı bulunmadığını ancak, "Covid aşısı da grip aşısı da inaktif virüs. Aynı gün iki farklı inaktif virüsü vücuda verdiğinizde alerjik reaksiyon ihtimali artabilir. O yüzden mümkünse aynı gün olmamalarını tavsiye ediyoruz." dediler.

Grip Aşısı Fiyatı değişiyor...

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, “Eczanelerimize gelmeye başlayan ve SGK ödeme listesinde olmayan grip aşısının fiyatı 85.12 TL olup eczanelerden ücretli olarak verilmeye başlanmıştır” dedi. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu ise bu yılki grip aşısı fiyatının 117 TL olduğunu belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
×