Reklamı Kapat

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı
KPSS sınavında çıkan bazı soruların daha önce deneme kitapçığı bastıran bir yayınevinin sorularıyla aynı olduğu iddiaları üzerine görevden alınan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Bir yayınevinin (Yediiklim Yayınevi) deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar KPSS sorularıyla aynı olduğu ileri sürüldü. İddiaların araştırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdi. Ayrıca gece yarısı kararnamesi ile ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü görevinden aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’u ÖSYM başkanı olarak atadı.

Devlet Denetleme Kurulu tarafından yapılan incelemeler sonrasında Devlet Denetleme Kurulu KPSS Lisans sınavı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri hafta sonu hava nasıl olacak? İtfaiye ekipleri araç motoruna giren kediyi kurtardı Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı AKADEMİK ODALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ Büyükkılıç'tan OSB Başkanı Yalçın'a Ziyaret Jeoloji Mühendisi Özdemir: “Olası bir depremde 2008 öncesi binalara dikkat” Özhaseki: “Ankara-Niğde Otoyolu’nun, Kırşehir-Kayseri bağlantısının yol işaretlemeleri tamamlandı” Otobüs ve minibüslerde yolculara emniyet kemeri zorunluluğu geldi Eczacılar ülke genelinde iş bırakma kararı aldı Şehitlerin kanı yerde kalmadı! 22 terörist öldürüldü Erciyes'te Uluslararası Bisiklet Yarışları Devam Ediyor ERÜ’lü öğrencilerin tasarımı Tarımsal İnsansız Kara Aracı, TEKNOFEST’te finale kaldı Birecik’teki saldırıda yararlanan asker şehit oldu Şehidin evini kurşunlayanlar yakalandı, ifadeleri oldukça ilginç! Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç özel çocukları ve ulu çınarları ziyaret etti Şehidin kanı yerde kalmadı: 13 terörist öldürüldü Şarkıcı Metin Işık kimdir? KAYÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Hudut karakoluna roketli saldırı: 1 asker şehit, 4 asker yaralı Ovit Tüneli ile yıllık 15.5 milyon TL tasarruf sağlandı Dondurmacılar isyanda!.. Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu Başkan Büyükkılıç: "Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım" Şehir merkezinde termometreler 40 dereceyi gösterdi Eski tip ehliyetti olan elini çabuk tutsun!
×