Reklamı Kapat

Gönül Özüpak: İktidar EYT’yi görmemezlikten geliyor, biz de seçimde görmeyeceğiz

Gönül Özüpak: İktidar EYT’yi görmemezlikten geliyor, biz de seçimde görmeyeceğiz
EYT Federasyonun Antalya gerçekleştirdiği toplantısına, EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Özüpak, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Antalya İl Başkanı Buğra Kavuncu , il bşk yrd Erhan Özkan, ilçe başkan Ahmet ünal ve Merve Tanrıverdi katıldı.

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Özüpak, toplantının açılış konuşmasında EYT’liler olarak haklı mücadele verdiklerini belirtti. 30 yıl emek verenlerin bu emeğin karşılığını alamadığını ve haklarının Anayasaya aykırı bir şekilde engellendiğini vurgulayan Özüpak, EYT’lilerin insanca yaşamasını sağlayacak kaynakların var olduğunu ve bunların nasıl yönetilmesi gerektiğini de  bildiklerini ifade etti.

EYT’lilerin haklarının elinden alındığı bu ortamda bürokratların adına huzur hakkı veya 5-10 maaş denilen şekillerde maaş aldıklarını belirtti. “Bu maaşlar bizim elimizden alınan haklarımızın Anayasal haklarımızın karşılığı olan maaşlardır diyen Özüpak, bu haklarını helal etmediklerini söyledi.

EYT’lilerin çift maaş almak, erken emeklilik peşinde koşmakla itham edildiğini vurgulayan Özüpak, sorunların 4457 ve 5510 sayılı yasaların getirdiği mağduriyetlere dayandığının çok iyi bilindiği ancak şu anki hükümetin çözüm aşamasında görüp de görmemezlikten geldiğini vurguladı.

Önlerinde bir seçim sürecinin olduğunu söyleyen Özüpak, kendilerinden kesilen işsizlik primleri ile 3-5 müteahhite krediler verildiğini iddia ederek, bu işsizlik parasının faiziyle bile bu EYT sorununun çözülebileceğini belirtti.

İktidarın EYT yasasını kendilerinin çıkarmadığı yönünde söylemleri olduğunu da hatırlatan Özüpak, “Yasayı onlar çıkarmadı ama 19 yıllık süreçte bu durumun düzeltilmesi için hiç bir zaman bizleri muhatap almadılar” dedi.

Bugün muhalefet partilerinin iktidara talip olduklarını belirten Özüpak, bu partilerin kendi mücadelelerine inanan partiler, yanlarında olan partiler olduğunun altını çizdi.

Özüpak, unutmayacakları noktanın seçim zamanında kendilerini hala görmeyeni hala duymanı kendilerinin  de duymacağı ve görmeyeceği olduğunu belirtti.


İYİ PARTİLİ USTA: APAÇIK BİR ADALETSİZLİK VAR

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta da toplantıda yaptığı konuşmasında, İYİ Parti olarak EYT’lilerin desteğini gördüklerini ve kendilerinin de EYT’lilerin yanında olduğunu söyledi.

“Ben bunun bir hak olduğunu düşünüyorum” diyen Usta, bugün EYT’li diye tanımladığımız sorunda apaçık bir adaletsizlik olduğunu ve EYT’li arkadaşların haklı olduğunu ve bunu bir hak olarak gördüklerini belirtti.

PAYLAŞ
GÖNDER
×