Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur”

Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur”
CHP il danışma kurul toplantısında konuşan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç; “Kayseri’de Pınarbaşı seçimlerini ikinci kez kazandık yine bize o mutluluğu yaşatmadılar. Şerafettin Bahadır'a hunharca bir saldırı gerçekleşti biz bu saldırıların 12 Eylül'le biti demiştik ama ne yazık ki 12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur. Onun kısa zamanda ayağa kalkacağından hiçbir şüphem yok. Bu olayın bu tehditlerin olduğu aşikarken keşke emniyet güçlerimiz Kayseri’yi yönetenler bunun tedbirlerini keşke daha önce alabilmiş olsalardı” dedi.

CHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından İl Danışma Kurul Toplantısı Kayseri İl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kurul toplantısına CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, CHP İlçe Belediye Başkanları, CHP İl Başkan Yardımcıları ve partililer katılım sağladı.

CHP il danışma kurul toplantısında konuşan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç; “Kayseri’de Pınarbaşı seçimlerini ikinci kez kazandık yine bize o mutluluğu yaşatmadılar. Şerafettin Bahadır'a hunharca bir saldırı gerçekleşti biz bu saldırıların 12 Eylül'le biti demiştik ama ne yazık ki 12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur. Onun kısa zamanda ayağa kalkacağından hiçbir şüphem yok. Bu olayın bu tehditlerin olduğu aşikarken keşke emniyet güçlerimiz Kayseri’yi yönetenler bunun tedbirlerini keşke daha önce alabilmiş olsalardı. Bize dedikleri gibi bir başvuru yok bir belge yok ama bu olay sahada konuşuluyorsa keşke tedbirler alınsaydı. Ama en azından yakalandılar, adalete hesap verecekler. Ben buradan tekrar kardeşim Şerafettin'e sağlık dileklerimi iletiyorum. İstanbul, Akdeniz'de belediyeleri kazanmak kolay, ama ben bu seçimlerde Anadolu'da bu başarıyı gördüm. 4 belediye kazanmak kolay iş değil burası Cumhur ittifakının en güçlü olduğu ama en çok oy kaybettikleri yerlerin başında geliyor. Bize bu onuru gururu yarattığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Öte yandan Zor bir seçim dönemi atlattıklarını ifade eden CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin; “Kayseri'de belediyecilik anlamında sıkıntılarımız çok büyüktü 31 Mart’ta bu sıkıntılarla ilerledik. Adaylar olsun belediye meclis üyelikleri olsun çok zor ekonomik şartlarda oldu. Kayseri’de seçim bütçesi Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'ye gelişini duyuran masrafların 3’te biriydi. Belediyeyi arkasına alan, devleti arkasına alan, bürokrasiyi arkasına alan, özel kuruluşları arkasına alan bir yapıyla mücadele ettik. Göreve başladığımda yaptığım basın açıklamalarında iddialı bir rakamda bulunmuştum en az 4 taşra ve belediye ilçesi olmak üzere rakam koymuştuk bugün bu söylediğimiz rakamı oluşturduk. Bugün CHP Belediye Başkanları aramızdalar. Seçimleri kazandık sevincimizi yaşayamadık emniyetin Pınarbaşının huzuru için ses etmedik, seçim ertelendi ve yine sevincimizi yaşayamadık. CHP olarak hep huzuru düşündük hep sağduyuyu düşündük biz 2 Haziranı düşünmüyoruz biz 3 haziranı düşünüyoruz Pınarbaşında birbirine yan bakan değil kol kola yürüyen bir Pınarbaşı istiyoruz demiştik biz üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×