Reklamı Kapat

Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu

Gelin ve damatların fotoğraf tercileri belli oldu
Yaz gelmesiyle düğün sezonu da canlandı. Kayseri’de fotoğrafçılık yapan Bekir Işık, kış sezonu plato çekimlerinin, yaz sezonunda da açık hava çekimlerinin yoğunlukta olduğunu söyledi.

2 yıl süren koronavirüs süreci sonrası düğünlerini erteleyen çok sayıda çift, bu yaz dünya evine girmeye başladı. Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte çiftler özel günlerini ölümsüzleştirmek için fotoğrafçıların yolunu tutuyor. Peki düğün sahipleri genellikle nasıl çekimleri tercih ediyor ve fiyatlar ne kadar?

Kayseri’de yapılan düğün fotoğrafı çekimlerinin tarihi mekanlarda gerçekleştirildiğini söyleyen fotoğrafçı Bekir Işık, “Çekimlerimiz genelde dış çekim odaklı oluyor. Farklı illerden gelen müşterilerimiz gündoğumu ve günbatımı olarak Kapadokya’yı tercih ediyor. Kayseri içerisindeki müşterilerimize ise plato çekimi ayrıca dış çekim talebinde tarihi yerlere götürüp çelim yapıyoruz. Kayseri’de yalnızca bizim yapmış olduğumuz VİP hizmet var, müşteriler memnun kalıyor. Gün boyu araç desteği sağlıyoruz ve çekim yapıyoruz. Kış sezonunda plato tarzı çekimler daha ağırlıklı oluyor” diye konuştu.

‘ELİNE MAKİNE ALAN HERKES FOTOĞRAFÇI OLUYOR’

Sektör olarak resmi olmadan fotoğraf çekimi yapan kişilere herhangi bir yaptırım olmadığını belirten Işık, bu durumun mağduriyetlere de sebep olduğunu anlattı. Işık, “Sektörde şöyle bir sıkıntımız var; eline fotoğraf makinesi alan herkes fotoğrafçı olduğunu zannediyor. Müşterilerden de olumsuz dönüş alıyoruz, ucuz diyerek o kişilerle çekim yapıyorlar daha sonra bize geliyorlar, çekimleri beğenmiyorlar. Bu konuda valiliğe sunum yapmıştık, yanıt bekliyoruz. Herkes bildiği işi yapsın, müşteriler mağdur olmasın” şeklinde konuştu.

DÜĞÜN FOTOĞRAFI FİYATLARI

Düğün fotoğrafı çekimi fiyatları hakkında da bilgi veren Bekir Işık, düğün albümlerinin bütçeye göre belirlendiğini söyledi. Işık, “Albüm fiyatları ise minimum bin 500 lira maksimum 10 bin liraya kadar çıkıyor. Tercihe ve isteğe göre değişiyor. Video klip isterse farklı, normal albüm farklı oluyor ve herkesin bütçesine göre yapıyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×