Gelenek Bozulmadı: Eğitim-Bir-Sen Yetkili Sendika

Gelenek Bozulmadı: Eğitim-Bir-Sen Yetkili Sendika
Eğitim çalışanlarının sorunlarının, özlük ve özgürlük mücadelelerinin takipçisi olan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube, 15 Mayıs’ta yapılan İl mutabakatına göre yine açık ara liderliğini sürdürdü.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Kalkan, "Eğitim Bir Sen, 2006’dan beri Kayseri’de yetkili sendika, eğitim çalışanlarının zor zamanlarında sürekli onların yanlarında olan bir sendika olarak 16 yıldır üyelerimizin yüklediği sorumluluğu hakkıyla yerine getirmeye çalıştık" dedi.

Aydın Kalkan açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Kayseri’de 20443  eğitim çalışanı bulunmaktadır. 15.624 eğitim çalışanı herhangi bir sendikaya üye durumda. Sendikalara üye olan eğitim çalışanlarından 8928’si eğitim Bir Sen’i tercih eti. Ekonomik problemlere rağmen üyelerimizle birlikte her türlü zorlukla mücadele etmenin gayreti içerinde olduk.

Ekonomik krizlerden en çok sabit ücretliler etkilenmektedir, fakat uluslarası arenada yaşanan olumsuzluklar Türkiye’yi daha fazla etkiledi. Bizim sendikacılık anlayışımızda vatan, devlet, millet kavramları da çok önemlidir. “Devlete ne olursa olsun” anlayışında olmadık. Gerçek anlamda yerine göre fedakârlık da yaptık ama hiçbir zaman kaldırımın taşıyla, esnafın camıyla işimiz olmadı.

Bu dönemde 3600 ek gösterge talebimizi gerçekleştirdik, öğretmenlik kariyer mesleği oldu, uzman ve başöğretmenlik sisteminin çalışmasını sağladık, ücretlerdeki vergi yükünü hafiflettik, yerelde haksızlığa uğradıklarını düşünen üyelerimizin haklarını davalar açarak kazandık, Milli eğitim bürokrasisi ile sürekli iletişim ve eşgüdüm halinde çalıştık.

Bizi ve diğer sendikaları destekleyen eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum, Eğitim Bir Sen ailesinin değerli üyelerine özellikle teşekkür ediyorum, mücadelemizi her şartta ve ortamda sürdürmeye devam edeceğiz."

PAYLAŞ
GÖNDER
ALİ ÖZCAN: “TİCARET DENİLİNCE AKLA KÜLTEPE GELECEK” Bakan Akar’dan Kayseri ziyareti Büyükşehir'in Kariyer Merkezi 50 Bin Kişiye Ulaştı, 2 Bin Kişiye İstihdam Sağladı Büyükşehir, Yavru Vatan Kıbrıs'ta İş Birliği İçin İmza Töreninde Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret KİRACIOĞLU: “HER ŞEY SANAYİCİLERİN HAKLARINI SAVUNMAK İÇİNDİ” Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın: “Kavgasız, gürültüsüz yeni bir dönem başlatıyoruz” Kayseri OSB’de Mehmet Yalçın dönemi OSB’ne Sahip Çık Platformu: Seçimde tüm sanayicilerimiz aday olabilmeli Kurbanda doğru bilinen bazı yanlışlar neler? Avrupa'nın en yüksek Dağ Maratonu Erciyes'te 6. kez koşulacak SON DAKİKA… Ekmek zamlandı! 200 gram ekmek 3,5 lira oldu Semt pazarı fiyatları Kurban pazarları 25 Haziran’da açılacak; Fiyatlar el yakıyor! Başkan Büyükkılıç’tan ‘ek bütçe’ açıklaması Sıcaktan bunalanlar için Erciyes’te kamp imkanı Meteoroloji gün ve saat verip yeniden uyardı KAYÜ Tomarza Mustafa Akıncıoğlu MYO’da Mezuniyet Coşkusu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda tren seferlerinde ek kapasite artışı yaptı Sinop ve Van'dan Getirilen İki Yavru Ayı, Hayvanat Bahçesi'ne Renk Kattı Uluslararası Nötrino Deneylerinin Kontrol Merkezi ERÜ’de Kuruluyor Bakan Nebati Kültepe Zirvesi için Kayseri’ye geliyor Kayseri Karadenizliler Derneği genel kurula gitti Nursaçan’a destek paylaşımları Mehmet Yalçın’a ittifak desteğini bozmadı Bakanlık kararını kabul etmeyen Nursaçan: “Adaylığımız devam etmektedir”
×