Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu

Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, bugün Ulaştırma Bakanlığı'nın araç muayene ücretine getirdiği zammı protesto etmek için TÜVTÜRK'ün önünde bir protesto gerçekleştirdi. Özdağ, bir yılda araç muayene ücretine yüzde 130 zam geldiğini duyurarak, "Geçen yıl bir araç muayene 507 lirayken bugün 1130 liraya çıkmış vaziyette. Burası özelleştirilmiş. İki yabancı ve iki Türk şirketine verilmiş" ifadelerini kullanarak, "Burada tekelleşmeyi görüyoruz" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve beraberindeki partililer dün Ankara’da bir TÜVTÜRK araç muayene istasyonu önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. Selçuk Özdağ, burada iktidara yönelttiği eleştirileri sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

 ‘SOYGUNUN ADI ARAÇ MUAYENE OLMUŞ’

Özdağ, ‘’Deli Dumrul‘a rahmet okutan bu iktidarın göz yumduğu hatta ortak olduğu bu saçmalığa ses yükseltiyoruz..." cümleleri ile paylaşımını yaparken, "Bugün TÜVTÜRK'ün önündeyiz. Burası araç muayene istasyonu. Türkiye'de 27 milyon araç var. Bu araçların mutlaka muayene edilmesi gerekiyor. Burada bir soygunla karşı karşıyayız.

Geçen yıl bir araç muayene 507 lirayken bugün 1130 liraya çıkmış vaziyette. Bu fiyatları Ulaştırma Bakanlığı güncelliyor. Ama burası özelleştirilmiş. İki yabancı ve iki Türk şirketine verilmiş" diyerek TÜVTÜRK'ün nasıl özelleştirildiğini anlattı.

YÜZDE 130 ZAM

Özdağ memur ve memur emeklisi zamlarına yüzde 30, araç muayenesine de onunla paralel orantılı olmayız yüzde 130 zam gelmesini, "Özelleştirmenin olması gerekmektedir. Özelleştirme neden yapılır? Daha fazla gelir getirsin ve ucuzlayarak halka dönsün diye yapılır. Ama burada tekelleşmeyi görüyoruz. Yani burada tek başına bir şirkete devredilmiş vaziyette. Yaptıkları iş 10 dakikadır.

Buradan sesleniyorum; memur maaşlarına, emekli memurlara, emekli işçilere siz yüzde 30 zam yapacaksınız ama burada yüzde 130 zam yapılacak" ifadeleri ile eleştirdi.

Özdağ'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

"'Deli dumrul' hikayesini biliyorsunuz. Deli dumrul gibi bir köprü yapmış; hiç geçilmeyecek yerden vatandaşa demiş ki, "Geçerseniz 10 akçe, geçmezseniz 15 akçe. Şimdi diyorlar bu araç muayenesini buraya yapacaksınız. Buradan da yabancı şirketler para kazanacak". Neden yabancı şirketler? Beş ay sonra Türkiye'de bir seçim yapılacak. Seçimle birlikte nerede hukuksuzlukların olduğunu gözlemleyeceğiz. Devletimiz bir soygunla karşı karşıya.

Milletime, "Bugünler de geçecek" diyorum. Biz Gelecek Partisi olarak milletimizin yanındayız.

'Araç muayenesi' adı altında vatandaşlarımızın soyulmasına dur diyecek bir iktidar arıyoruz ama nafile. Çünkü bu soygunun ortağı zaten soygunun müsebbibi.

Kendi açıkladığınız makyajlı enflasyon rakamının iki katı zam yapmanızın bir sebebi var mı? Elbette var...

En büyük sebebi sessiz yığınların sesini kesip hakkını arayamaz hale getirmenizdir. Az kaldı merak etmeyin az. !

Hak sillesinin sedası yoktur, vurunca devası yoktur..."

PAYLAŞ
GÖNDER
YRP’li Önder Narin, “Seçimi Yeniden Refah Partisi belirleyecek” CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ İYİ Parti Kayseri teşkilatında görev dağılımı Önder Narin: Emeklilikte Adalet sağlanmalı CHP’li Ünalmış’dan, sürekli kaza yaşanan yol için iyileştirme talebi İYİ Parti’li Yücel, “Belediye, pazar esnafını cezalandırıyor” YRP’de SKM Başkanı Ferudun Öztaş oldu SP: ULAŞIMA YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINMALI CHP’li Ünalmış: “Ulaşım fiyatında Konya’yı ikiye katladık” Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu CHP’li Orhan’dan toplu ulaşım zammına sert tepki CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Genel Merkezde KAZIM YÜCEL: ZAMLARA DOYMADINIZ GİTTİ! Özdemir: Suriye’nin geleceğine okyanus ötesinden gelenler değil, bölgenin sahipleri karar verir SP: CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAREKET TEK KELİME İLE İĞRENÇTİR İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hakkını belediye meclisinde arıyoruz” Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Devrim Demirtaş oldu CHP İl Başkanı için “ortak aday” formülü İYİ Partili Yücel: “Mülteciler gitmek isterse sınıra kadar 5 otobüs verebilirim” CHP Kayseri İl Başkanlığı seçiminde gergin anlar
×