"Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Felahiye ve Özvatan’ın da doğal gaz konforuna kavuştuğunu belirterek, “5 Aralık Salı günü bu iki ilçemizde de ilk doğal gaz ateşini yakıyoruz” dedi.

Kayseri’de bütün ilçelere doğal gaz hizmetini sunmayı hedeflediği çalışmalarında, vatandaşların konforunu arttırmak ve çevre kirliliğinin önlenmesine katkı sağlamak için gece gündüz gayret gösteren Başkan Büyükkılıç, Felahiye ve Özvatan ilçelerinin de doğal gaz konforu ile buluşacağını ifade ederek, 5 Aralık’ta iki ilçede ‘Doğal Gaz Verme Töreni’ düzenleyeceklerini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kent merkezindeki sunulan imkanları kırsal ilçelere de taşımak için gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getirerek, “Doğal gaz ulaşmamış ilçelerimizi bu konforla tanıştırmak için devam eden gayretli çabalarımız neticesince Sarıoğlan ve Akkışla’nın ardından Felahiye ve Özvatan ilçelerimize de doğal gazı ulaştırıyoruz” dedi.

5 Aralık Salı günü iki ilçede düzenleyecekleri ‘Doğal Gaz Verme Töreni’ ile ilk doğal gaz ateşini yakacaklarını belirten Başkan Büyükkılıç, ” 5 Aralık Salı günü saat 14.30 Felahiye, 15.30 Özvatan olmak üzere iki güzel ilçemizde düzenleyeceğimiz törenle doğal gaz ateşini yakacağız. Doğal gaz ulaşmayan ilçemiz kalmayacak hedefimiz doğrultusunda verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İki ilçemize de şimdiden hayırlı olsun. Kırsalımızın merkezimizden bir farkı yoktur, merkez kırsal ayrımı yapmaksızın tüm hemşehrilerimizle kucaklayan bir hizmet anlayışı ortaya koyuyoruz” diye konuştu.

Büyükkılıç, Kayserigaz’ın hali hazırda yaklaşık 700 bin aboneye hizmet verdiğini hatırlatarak, “Dünyanın en köklü petrol ve doğal gaz şirketlerinden biri olan Azerbaycan devlet şirketi SOCAR’ın iştiraki olan Türkiye’nin en büyük dış yatırımcısı SOCAR Türkiye bünyesindeki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin de ortak olduğu Kayserigaz, bugün Kayseri merkez dâhil 12 ilçede yaklaşık 700 bin aboneye doğal gaz hizmeti sunarken, bir yandan da doğal gaz olmayan ilçelere bu hizmeti ulaştırmak için faaliyetlerini sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

DOĞAL GAZI OLAN İLÇE SAYISI 14’E ÇIKIYOR

Kayseri’de doğal gaz ulaşan ilçe sayısını 14’ çıkaracaklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyesi olarak Kayserigaz’ımız ile yürüttüğümüz doğal gaz faaliyetlerinde, Felahiye ve Özvatan İlçelerinin de gaz arzı ile hizmet verilen ilçe sayısı 14’e ulaşırken, Felahiye’ye 2 adet bölge istasyonu ve yaklaşık 138 kilometre uzunluğunda doğal gaz hattı yapılarak,  bin 442 haneye doğal gaz ulaştırılması planlanıyor. Yatırım yapılan mahalleler arasında Kale Mahallesi, Yeni Mahalle, Beyler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kayapınar Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Kayapınar Cumhuriyet Mahallesi ile Büyüktoraman İstiklal Mahallesi ve Büyüktoraman Hürriyet Mahallesi yer alıyor” şeklinde konuştu.

Özvatan’da ise 1 adet RMS-A şehir istasyonu, 2 adet bölge istasyonu ve yaklaşık 100 km uzunluğunda doğal gaz hattı yapılarak bin 447 haneye doğal gaz ulaştırılmasının öngörüldüğünü ifade eden Büyükkılıç, “Özvatan’da yatırım yapılan mahalleler arasında ise Kale Mahallesi, Güney Mahallesi, Yukarı Boğaziçi Mahallesi, Aşağı Boğaziçi Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Yeni Mahalle, Alparslan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Küpeli Mahallesi bulunuyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de 5 Aralık Salı günü saat 14.30 Felahiye, 15.30 Özvatan olmak üzere iki ilçede gerçekleştirilecek ‘Doğal Gaz Verme Töreni’ne tüm Kayserilileri de davet etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Mahalle sakinleri girişteki kavşağın düzeltilmesini istiyor KASKİ'den Araç ve İş Makinesi Alım İhalesi KAYMEK, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği İle Buluşturacak Kocasinan’ın 41. sosyal tesisi Kocasinan Akademi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açıldı Büyükkılıç: Erciyes Dağı 4 mevsim vatandaşımıza hizmet sunacak Kayseri Havalimanı yeni terminal binası ilk yolcularını karşıladı Talas'ta 'Dijital Baba' Söyleşisi Talas’ta kentsel dönüşüm evleri Kura ile sahibini buldu Talas Personeline İş Güvenliği Eğitimi 2024’ün İlk Antika Pazarına İlgi Büyüktü Kocasinan’da Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı Talas Gençlik Merkezi’nde Küçük Prens tiyatro oyunu sahnelendi Büyükkılıç, Terminal binasının yenileneceğini duyurdu Başkan Taşyapan kentsel dönüşüm proje alanını yerinde inceledi Başkan Yalçın'a 5 Yılda 10 Ödül Başkan Arslan, çatı ve oluk yapım çalışmalarını inceledi Çanakkale’den Cumhuriyete 100. Yıl Müzesi Talas'ta açıldı Suya 1 yıl zam yapılmama kararı alındı İncesu’da ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşayacak Yurdun Olsun’ sloganı ile 5 bin çam fidanı dağıtıldı Başkan Büyükkılıç ile Büyükşehir'de "2023" Böyle Geçti Talas’ta Hilye-İ Şerif Odası Ziyaretçilerini Bekliyor Talas-Şuşa Kültür Köprüsünde Sona Yaklaşıldı Kayseri’de İlk Ve Tek Olan ‘Eğitim Aile Sağlık Merkezi’ Açıldı Talaslı Öğrencilerden Başkan Yalçın’a Teşekkür Ziyareti Hospice Projesi'nde Sona Doğru
×