Reklamı Kapat

Felahiye ve Özvatan’a doğalgaz ve arıtma tesisi müjdesi

Felahiye ve Özvatan’a doğalgaz ve arıtma tesisi müjdesi
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Felahiye ve Özvatan’a doğalgaz ve arıtma tesisi müjdesi verdi. Büyükkılıç, “Doğalgaz ile ilgili bir müjde mantığında önümüzdeki haftalarda temelini atacağız. Hem Felahiye’ye hem de Özvatan’a bu çalışmamızı yapacağız. Ayrıca 7 Ekim’de KASKİ’miz arıtma tesisinin ihalesini yapacak, bu da bir müjdemizdir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapılan hizmetleri değerlendirmek ve yapılacak yatırımları görüşmek üzere ilk olarak Felahiye ilçesine gitti. Yeni atanan Felahiye Kaymakamı Fatih Ayaz’ı makamında ziyaret eden Büyükkılıç, Ayaz’a yeni görevinde başarılar diledi. Felahiye ilçesinde görev yapan 17 mahalle muhtarıyla da bir araya gelen Büyükkılıç, “Yapılanları paylaşıyoruz, yapılacakları konuşuyoruz. Bir şeyler yapılırsa yenisi istenir. Allah’a şükürler olsun Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak, uyum içerisinde 16 ilçemizi bağrımıza basarak, bir ağabey anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Taleplerini dinliyoruz, onların gönüllerinde yer etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Allah’ın izniyle sizleri mahcup etmeyeceğimizi, ihtiyaçlarınızı gücümüzün yettiği süreç içerisinde yapacağımızı paylaşmak istiyorum. Çok şükür ekibimiz tecrübeli, en önemlisi iyi niyetli ve merhametli. Bu anlayış içerisinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın en güzel çalışmalara ve berekete vesile olacağını bir kez daha paylaşıyorum” şeklinde konuştu.

 


FELAHİYE VE ÖZVATAN’A DOĞALGAZ VE ARITMA MÜJDESİ

 


Doğalgaz ve KASKİ yatırımları hakkında Felahiye ilçesine müjdeler veren Büyükkılıç, “Çalışmamız bereketli olsun. Doğalgaz ile ilgili bir müjde mantığında önümüzdeki haftalarda temelini atacağız. Hem Felahiye’ye hem de Özvatan’a bu çalışmamızı yapacağız. Sarıoğlan ve Akkışla’da yapıldı, gaz verme aşamasına geldi. Ayrıca 7 Ekim’de KASKİ’miz arıtma tesisinin ihalesini yapacak, bu da bir müjdemizdir. İnşallah önümüzdeki iki hafta içerisinde Felahiye’mizde ve Özvatan’ımızda temel atma merasimi ile birlikte doğal gaz çalışmalarını başlatmış olacağız. Mazeret üretmeden hizmet üretmeye devam diyoruz. İyi ki varsınız diyor, her birinize, değerli muhtarlarımız, teşekkür ediyoruz. Sağ olun, var olun” ifadelerini kullandı.

 


Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Tecrübesiyle hoş görüsüyle Büyükşehir Belediye Başkanımız sadece Felahiye’yi değil, tüm ilçelerimizi, mahallelerimizi kapsayan anlayışı ile müjdesiyle, bereketiyle bizleri sevindirdi. Cenabı Allah da yardımcısı olsun. İnşallah yeni atanan kaymakamımızla da ilçemizin ve mahallelerimizin sorunlarını, el ele verip birlikte çözmeye gayret göstereceğiz” dedi.

 


‘AMACIMIZ HİZMET GETİRMEK’

Daha sonra Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ile birlikte ilçede görev yapan 13 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Her zamanki sıcak, samimi yaklaşımınız ve misafirperverliğinizden dolayı ekibimiz adına teşekkür ediyoruz. Periyodik olarak muhtarlarımızla ilgili yapılan çalışmalardan birisini daha burada hayata geçiriyoruz. Amacımız, dayanışarak, yüz yüze görüşerek, varsa talep edilen konuları paylaşmak suretiyle yol almak. Muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Her gittiğimiz yerde onların adeta kulağımız, gözümüz, elimiz olduğunun farkındayız. Yerel de başkanımız, onun gücünün yetmediği yerde bizler, bizim gücümüzün yetmediği yerde Ankara boyutu, oradaki değerli Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partimizin Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile el ele, gönül gönüle vermek suretiyle yol alırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Amacımız hizmet getirmek ve insanların sağlığını, huzurunu, konforunu önemseyen bir gayret içerisinde olmak. Meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Muhtarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ise, şöyle konuştu: “Ayaklarınıza sağlık, bu gelişiniz elbette ilk değil. Buraya kadar gelip bizleri dinliyor olmanız, varıp orda sizlere anlatıyor olmamız bizler için ayrıca bir lütuf. Sürekli söylediğimiz bir şey var; devletin bütün kurumları ile Özvatan Belediyesi olarak bütün hizmetlerini almak noktasında istişare halinde konuşabilen, varıp talep edilebilen, yerine getirmesini de beklemesini bilen bir konumdayız. Elbette Büyükşehir’imizin de hizmet alanını göz önüne alıyoruz. Bu manada taleplerimiz değerlendiriliyor, zaman içerisinde, süre içerisinde aciliyet sırasına göre yerine getirildiğini görüyoruz, göreceğiz de inşallah. Bu manada zaman şöyle farklılaştı diye sürekli söylerim sayın başkanım. On yıl önce, yirmi yıl öncesindeki çok lüks sayılan ihtiyaçlar artık günümüzde zaruri ihtiyaç haline dönüştü. Zaman, teknoloji bunu gerektirdi. İnsanların taleplerini de elbette hoş karşılıyoruz, yerine getirmeye çalışıyoruz. Belediye olarak sizin, kurumların verdiği destek sayesinde Özvatan Belediyesi olarak da vatandaşımıza ayrım yapmadan, bütün Özvatan bölgesini kucaklayıcı bir tavır içerisinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Cumhur İttifakı’nın belediyesiyiz, belediye başkanlığını yapıyoruz.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak Başkan Büyükkılıç: “140 milyon metreküp sera gazı salınımını engelledik” Kayseri’de 6’ncı kitap fuarı gerçekleştirilecek Hulusi Akar Bulvarı - İtfaiye Talas Grup Amirliği yolu çalışma süresince 9 saat kapalı Yahyalı’da 2’nci Yahyalı Elma Kültür ve Turizm Festivali düzenlenecek Büyükkılıç'tan Yaklaşık 250 Milyon TL'lik Havalimanı Yolunda İnceleme Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri Yolunda Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi 4 ilçeye toplamda 180 milyon 275 bin ek bütçe Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde sona yaklaşıldı “İstişareyle şehri yönetmek güzel bir şey” Yeşilhisar’da bağ ve bahçe aralarında beton kanal çalışması tamamlandı BÜSAM Şehir Akademi 2023 Güz Dönemi kayıtları başladı Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor Engelli Araçları Bakım Onarım Ünitesi, çalışmaya devam ediyor Akkışla’nın Gömürgen Mahallesinde sıcak asfalt dökülmeye başladı Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi Kayseri Ulaşım A.Ş. Müdürü Canbulut, “Bir yolcunun bize maaliyeti 14,5 lira” Büyükşehir’den ticari araçlar için online başvuru sistemi Akkışla’ya 5,5 milyon liralık Süt İşletme Tesisi yapılacak KAYMEK Robotik Kodlama Atölyesi kayıtları başladı Talas Mevlana – Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında sona gelindi Onarım Timi İş Başında Kocasinan Belediyesi, araç filosu için 38 yeni aracı tanıttı İncesu'da 28'inci Üzüm Festivali başladı Yahyalı Belediyesi yeni araçlarını tanıttı
×