Reklamı Kapat

‘Faul cinayeti’ olayının davasına devam edildi

‘Faul cinayeti’ olayının davasına devam edildi
Kayseri’de halı sahada kendisine faul yapan arkadaşını pompalı tüfekle vurarak öldüren O.Ç.’nin yargılanmasına devam edildi. Savunma yapan cinayet zanlısı, öldürme kastının olmadığını ve yere düştüğü sırada tüfeğin kendiliğinden ateş aldığını öne sürdü.

23 Mayıs 2022 tarihinde Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı Anbar Mahallesi Yalova Sokak'taki halı saha maçında iddiaya göre O.Ç. ile kendisine faul yapan Eren K. arasında arbede yaşandı. Maçın ardından araç ile Eren K.'nin ikametine gelen O.Ç., pompalı tüfekle ateş etti. Saçmaların isabet ettiği Eren K. kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak yaşamını kaybetti. O.Ç. ve kavgaya karıştığı tespit edilen kardeşi F.Ç. yakalayarak gözaltına alındı. O.Ç. tutuklanırken, kardeşi F.Ç. ise ev hapsi aldı.

Cinayet zanlısı O.Ç. ve F.Ç.’nin yargılanmasına devam edildi. Kayseri Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müşteki olarak Eren K.’nin aile fertleri ve sanıklardan F.Ç. ve taraf avukatları katıldı. Olayın faili O.Ç. duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

SANIK O.Ç.: BANA TAŞ ATTILAR DÜŞTÜM YERE DÜŞEN TÜFEK PATLADI

Tutuklu sanık O.Ç. duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Savunma yapan sanık, "Ben onların evlerini bilmem, teyzem olayı yatıştırmaya gitmiş. Oradan geçiyordum. Kavgayı gördüm. Ailemi korumak istedim. Eren K. bana bıçakla saldırmaya çalıştı. Arabada bulunan tüfekle havaya ateş ettim. Eren K. taş attı, düştüm. Yere düşen silah patladı. Yaralandığını görünce kaçtım. Bile isteye bir şey yapmadım. Keşke böyle olmasaydı" dedi.

Eren K.’nın annesi L.K. ise “Sokak başından havaya ateş ederek geldiler bizim evin önünde durdular. Arabanın içinde O.Ç. ve iki şahıs daha vardı. Evin önünde ateş etmeye devam ettiler. Bahçe kapısının arkasına saklandık. O.Ç. küfredip duruyordu. Oğlum Eren K. de ‘Etme’ diye kızdı, o ara vurdular” dedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, sanık O.Ç.’nin tutukluluk halinin devamına hükmederek dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×