“Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz”

“Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz”
Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Abdullah Turaç gelecek genel seçimlerde YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı seçerek iktidara geleceklerini söyleyerek, “2028 için hedeflerimiz Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz. Vatandaşımızın YRP’ye ilgi ve alakası aldığımız oy oranlarında görünüyor. Eğer vatandaşımız sandıkta fikrinin değiştirmemiş olsaydı bugün Kayseri’de en az 3 tane belediyeyi almış olacaktık” dedi.

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Abdullah Turaç Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında Siyasi Gündem programında Moderatör Duygu Sarınca’nın sorularını yanıtladı.

Gelecek genel seçimler ve YRP’den seçilen meclis üyelerinin neler yapacağı hakkında konuşan Başkan Turaç, “Kayserimize hizmet edecek, doğruyu yapacak her şeyin yanında olacağız. Bizin göndermiş olduğumuz meclis üyelerimiz Kayserimize ne faydalıysa her zaman doğruya destek verecekler. Kayseri’ye neler yapılmasıyla ilgili projelerimizi arkadaşlarımız hazırlıyor. 2028 için hedeflerimiz Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz. Vatandaşımızın YRP’ye ilgi ve alakası aldığımız oy oranlarında görünüyor. Eğer vatandaşımız sandıkta fikrinin değiştirmemiş olsaydı bugün Kayseri’de en az 3 tane belediyeyi almış olacaktık. Çoğu ilçede meclis üyesi çıkarttık. Bu oylar milli görüşün belediye meclislerinde olması gerektiğinin göstergesiydi. Çünkü vatandaş doğrusunu bizim yapacağımızı her zaman biliyor” ifadelerini kullandı.

‘KAYSERİ’DE RANT BELEDİYECİLİĞİNİN SON BULMASI GEREKİYOR’

Seçilen 37 meclis üyesiyle doğrunun yanında olacaklarını söyleyen Başkan Turaç, “Kayseri’de önce rant belediyeciliğinin son bulması gerekiyor. İsrafın önlenmesi gerekiyor. Yapboz düzeninin önüne geçilmesi gerekiyor. Doğru işlerin istişare edilerek bir sefer yapılması. Ahlaklı belediyeciliğin yerelde uygulanması gerekiyor. Bu durumu 37 meclis üyemizle takip edeceğiz. Özellikle israfın önüne geçilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Dursun Ataş: “İktidar, ithalata dayalı politikasıyla Türk çiftçisini ağlatmaktadır” Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na Katıldı Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın Deniz Yağan başkanımıza desteği tam” MansurYavaş, Kayseri’ye geliyor Milletvekili Genç Sarımsaklı Mahallesi vatandaşlarının sorunlarını meclise taşıdı Vekil Çopuroğlu, hükümet konakları talebini Bakan Yerlikaya’ya iletti Felahiye Belediye Başkanı Güleser: “6 kuruş borcumuz yok dediler, 6 milyon borç var” Eski İl Başkanı Ataman İYİ Parti’den istifa etti Kazım Yücel, İYİ Parti GİK listesinde yer aldı Coşkun: “Saadet Partisi’nde genel başkan değişikliği olacak” Özhaseki: “CHP güzel işleri eleştirmeye devam ediyor” Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır”
×