Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi

Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi
İYİ Partili Kazım Yücel, Kayseri’ye birçok katkısı olan ve Kayseri Serbest Bölgenin kurucusu Faruk Molu’nun adının Kayseri Serbest Bölgeye verilmesini istemesi üzerine KAYSİAD İstişare Kurulu Üyesi, TEV Kayseri Yürütme Kurulu Başkanı Akın Bayrak’tan destek geldi. Bayrak, “Faruk beyin Kayseri’nin yararlanacağı bir çok projede önemli katkıları olmuştur.Bu sebeplerle bir vefa örneği olarak değerli Kazım Yücel kardeşimizin önerisini çok isabetli buldum dedi.

İYİ Partili Kazım Yücel geçtiğimiz günlerde Kayseri’ye birçok katkısı olan ve Kayseri Serbest Bölgenin kurucusu Faruk Molu’nun adının Kayseri Serbest Bölgeye verilmesini istedi. Yücel, “Bu kadim şehirde Faruk Molu tarafından kurulan Kayseri Serbest Bölge Organize Sanayi’nin ismini, Kayseri Faruk Molu Serbest Bölge Organize Sanayi olarak değiştirilmesini talep ediyoruz” dedi.
İYİ Partili Kazım Yücel’e ise bir destek de KAYSİAD İstişare Kurulu Üyesi, TEV Kayseri Yürütme Kurulu Başkanı Akın Bayrak’tan geldi. Bayrak, Faruk Molu’nun Kayseri’ye olan katkılarından bahsederek, “Rahmetli Faruk Bey’i 80’li yılların başında tanıdım, yakın bir dostluğumuz oldu. 1994 yılında Kayserili bazı değerli iş adamı arkadaşlarla “Kayseri Sanayici İşadamları Derneği-Kaysiad”ı kurduk.
Bu derneğin önemli işlerinden biri de Kayseri Serbest Bölgesi kurulması projesi idi. Derneğin ilk Başkanı olarak Faruk beyin bu projenin hayata geçirilmesinde önemli katkıları ve emeği vardır. Ayrıca kuruluştan sonra da bölgenin işlevsel hale gelmesinde yönetimde bulunarak büyük çaba sarfetti. Bunlara yakından şahidim, çünkü bende o tarihte Başkan vekili idim. Kayseri Serbest bölgesi hatırladığım kadarı ile ülkemizde karada kurulan yani deniz kenarında olmayan ilk serbest bölge idi ve o tarihte ihracatta atak yapmak isteyen Kayseri içinde çok önemli buluyorduk. Faruk beyin sadece bu projede değil, Kayseri’nin yararlanacağı bir çok projede önemli katkıları olmuştur.
Bu sebeplerle bir vefa örneği olarak değerli Kazım Yücel kardeşimizin önerisini çok isabetli buldum. Ben de Serbest Bölge’nin isminin “ Kayseri Faruk Molu Serbest Bölgesi” şeklinde değiştirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum. Kayseri’mize yararlı hizmetler yapmış kişilerin isimlerini bu tür eserlerde yaşatmalıyız” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı Bayramda Şehitler dualarla yâd edildi Acemi kasaplar hastanenin yolunu tuttu Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Kurban Bayramı Mesajı... UZMANI UYARDI: ACEMİ KASAPLAR DİKKAT, BAYRAMINIZ KANLI BAYRAMA DÖNÜŞMESİN! Sağlık çalışanlarından Filistin için ‘Sessiz Yürüyüş’ PTT’DEN EMEKLİLERE YÜZDE 20 İNDİRİM
×