Eyvan Sohbetleri'nin Konusu "Kayseri'de Ramazan Gelenekleri" Oldu

Eyvan Sohbetleri'nin Konusu
Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde geleneksel hale getirilen Eyvan Sohbetleri kapsamında Ramazan ayının, insanların maneviyatını güçlendiren ve toplumsal anlamda birlik ve beraberliğini arttıran Kayseri'deki Ramazan geleneği ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği kültür, sanat faaliyetleri kapsamında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Eyvan Sohbetleri’nde farklı konuları gündemine alıyor.

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen “Eyvan Sohbetleri” programı Hunat Hatun Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Eyvan Sohbetleri programı, şehirdeki kültürel etkinliklerin ve toplumsal değerlerin paylaşımı için önemli bir imkân sunuyor.

Bu kapsamda, Mülkiyeliler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Rıza İncetan tarafından gerçekleştirilen sohbette, Kayseri'de Ramazan'a özgü gelenekleri ve bu geleneğin toplumsal hayata etkileri anlatıldı.

Sohbette, Ramazan ayında iftarda ve sahurda hangi yemeklerin yapıldığı, davul çalma geleneğiyle insanların sahura kalkmaya teşvik edilmesi ve oruç tutanların uyandırılması gibi konuların yanı sıra fitre ve zekât vermenin önemi, teravih namazında camilerin dolup taşması, Kayseri ketesinin nasıl yapıldığı ve çocuklara bayram harçlığı gibi hayatın içindeki bilgiler paylaşıldı. Eyvan Sohbetleri programında ayrıca Ramazan ayının manevi ve sosyal açıdan önemi vurgulanarak, bu kutsal ayın toplumsal yaşamımıza olan katkılarına da yer verildi.

Eyvan Sohbetleri programına Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Şükrü Dursun ve vatandaşlar katıldı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri protokolü bayramlaştı TÜRKİYE ZİRVEYE UÇUYOR! Motosikletin arkasında taşınan kesilmiş küçükbaş hayvan görenleri şaşırttı Kayseri'de Filistin'e Destek Konvoyu düzenlendi Vali Yardımcısı Tekeş, seçim gününe kadar Pınarbaşı Belediye Başkanlığına görevlendirildi Kayseri’de bayram yağmurlu geçecek Vali Gökmen Çiçek: “KAYOTED, turizmin Kayseri gündemine oturmasını sağladı” Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Ramazan Bayramı mesajı CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin’in oğlu Hüseyin Keskin için cenaze töreni düzenlendi Şehit Abdurrahim Yörük son yolculuğuna uğurlandı Kayseri’nin tarihi turizm cenneti: Ağırnas Yeraltı Şehri Kayseri OSB Geleneksel İftar Programı Gerçekleştirildi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Bayrama hazırız Erciyes Üniversitesi’nde Yapımı Devam Eden Projeler Birer Birer Hayata Geçiriliyor LÖSEV’in karşılıksız ihtiyaç çekleri kanser hastalarına merhem oluyor BOYTRANS SÜRÜCÜ AKADEMİSİ İLK MEZUNLARINI VERDİ! Şehit Çullu düzenlenen törenle memleketine uğurlandı HABERLEŞMEDE REKOR BÜYÜME Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden spor müsabakalarına seçim arası Yerel seçimler için 5 bin 560 kolluk kuvveti görevlendirildi Kayseri’de sağlık çalışanları ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi Eyvan Sohbetleri'nin Konusu "Kayseri'de Ramazan Gelenekleri" Oldu KESOB Başkanı Şeyhi Odakır’dan 31 Mart açıklaması Gazze İftarı’na Kayseri’de Yoğun İlgi Erciyes Üniversitesi İle TÜZDEV Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
×