EYT dernek başkanı hükümetten ne talep etti?

EYT dernek başkanı hükümetten ne talep etti?
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dernek Kayseri Şubesi Başkanı İsmail Yılmaztürk, Türkiye’de çalışanların yüzde 50’sinin asgari ücretle çalıştığını belirterek asgari ücretin en az 5 bin lira olması gerektiğini söyledi.

2022 yılında uygulanacak asgari ücretin tespit dilmesi için, hükümet, işçi ve işveren arasındaki görüşmeler başladı. Milyonlarca çalışan ve işveren asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Görüşmeler devam ederken, sivil toplum kuruluşu temsilcileri de ücretin n kadar olması gerektiğiyle ilgili açıklamalar yapıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dernek Kayseri Şubesi Başkanı İsmail Yılmaztürk de, asgari ücret ve emekli maaşları hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Ülkemizde çalışanların yüzde 50’sinin asgari ücretle geçindiğini vurgulayan Yılmaztürk, bu sebeple belirlenecek ücretin önemli olduğunu söyledi.

“ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR ENFLASYONA EZDİRİLMEMELİ”

Asgari ücretlinin enflasyona ezdirilmemesi gerektiğini belirten Yılmaztürk, “Eğer enflasyona ezdirilmeyecekse ülkenin ekonomik olarak büyümesinden, devletin itibarından bahsedeceksek, bu ancak dar gelirlilerin ve asgari ücretlilerin insanca bir yaşam sürdürebileceği koşullara sahip olmasıyla mümkün olabilir. Günümüz şartlarında asgari ücret en az 5 bin lira olmak zorundadır. Tabi asgari ücretin artırılmasının ardından en düşük emekli maaşı da bin 500 lira yerine asgari ücrete sabitlenmeli. Böylece emeklilerimiz de rahat bir nefes almalı.” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×