Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor

Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor
Kayseri’de kayıp olarak aranan üniversite öğrencisi Ahmet Enes Tekin’in cansız bedenine Viyadük Derevenk yakınlarında ulaşılmıştı. Acılı anne, baba ve erkek kardeş Talas Viyadük’te intihar gibi olayların önüne geçilebilmesi adına önlem alınması gerektiğini söyleyerek feryat etti. Ayrıca aile, Ahmet Enes Tekin’in boyu ve kilosunda cansız manken hazırlayarak viyadükten aşağı atarak duruma tepki gösterdi.

Kayseri'de geçtiğimiz ağustos ayında kendisinden haber alamadıkları üniversite öğrencisi Ahmet Enes Tekin için ailesi kayıp ilanı vermişti. Yaklaşık 2 hafta süren çalışma sonrasında kayıp olarak aranan olan Ahmet Enes Tekin’in cansız bedeni bulundu.
AFAD ve gönüllü arama kurtarma ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde Tekin’in cansız bedeni Talas Derevenk Viyadüğü yakınlarında bulunarak otopsi için hastane morguna kaldırılmıştı. Acılı aile Ahmet Enes Tekin’in cansız bedeninin bulunduğu yerde yetkililere çağrıda bulundu. Viyadük’e pankartlar asan acılı aile, Ahmet Enes Tekin’in boyu ve kilosunda cansız manken hazırlayarak viyadükten aşağı attı.
Baba Osman Tekin, bölgede geniş güvenlik önlemleri alınması gerektiğini söyleyerek, “Viyadük’te yapılan bariyere ve korumaya bakın. Bu hangi insanlığa sığar? Yatay demir yapmışlar ve basamak gibi. İnsanlar üstüne basıp kendilerini atsın diye mi yaptılar, bunalıma giren gençlerin hedef noktası olmuş. 16 intihar girişimi olduğunu söylüyorlar ve bunun birçoğu da ölümle sonuçlanmış. Vicdanınız sızlamıyor mu şu demiri 30 santimetre daha yüksek yapılamaz mıydı? Yatay yapılan demirler dikey yapılamaz mıydı? File yapabilirdiniz. Sac yapabilirdiniz ve buradan geçen insanlar görür engel olurlardı ve burada neden Mobese yok? Neden güvenlik tedbirleri alınmıyor, kaç cana kıyılması lazım” diye konuştu.

Anne Tülay Tekin ise “Biz yandık, diri diri öldük. Başka analar babalar yanmasın. Başka çocuklar ölmesin ne olur buraya bir önlem alınsın” dedi.
Ahmet Enes Tekin’in ağabeyi Aydın Tekin de şunları söyledi: “Şu an kendi imkanlarımızla maket attık aslında polisin yapması lazım. Devletin bu incelemeyi yapması lazım. Kardeşimin düştüğü yer ve bulunduğu yer arasında 40-50 metre mesafe var. Bu yuvarlanmış olamaz, aklımıza cinayet şüpheleri geliyor.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×