Evcil hayvanlara mikroçip uygulamasında son günler

Evcil hayvanlara mikroçip uygulamasında son günler
Evcil hayvanlar için getirilen zorunlu mikroçip uygulamasında tanınan ek sürenin sonuna doğru yaklaşılıyor. 31 Aralık gününe kadar evcil hayvanlarına mikroçip taktırmayanlara para cezası uygulanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca evcil hayvanlara getirilen mikroçip uygulamasında son gün 31 Aralık. Sahipli hayvanlar, veteriner hekimlerce mikroçip ile kimliklendirilecek. Kurala uymayan evcil hayvan sahiplerine ise para cezası uygulanacak.
Bu uygulama sayesinde evcil hayvanların kaybolması ya da terk edilmesi gibi durumlarında önüne geçilebilinecek.

KİMLİK KARTLARI NASIL ALINIR
Evcil hayvan sahipleri, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ve veteriner kliniklerinde uygulatacağı bu sistemle kayıt yaptırabilecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz” "Kapuzbaşı Şelalelerimiz Ziyaretçi Akınına Uğruyor" 48’inci Turizm Haftası başladı: Hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek Soğanlı Vadisi Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor FAHİŞ BİLET FİYATINA SIKI DENETİM Çocuklara Özel Kitap Fuarı ve Şenliği 10 YILDA 330 BİN SİBER SALDIRI ENGELLENDİ! Lösemili çocuklar Ramazan bayramını kutladı 750 Yıldır ayakta duran yapı: Hacı Kılıç Camii ve Medresesi Lise öğrencileri şehitlerin ismini sınıflarda yaşatıyor
×