ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması

ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Fatih Altun,  25-26 Aralık 2023’de ERÜ ev sahipliğinde 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORAKAF’23 kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

ERÜ Rektörü Fatih Altun’un Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen öğrenci buluşmasına; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aydın, Kariyer Yönlendirme ve Bilgilendirme Merkezi (KAYBİMER) Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Bahar, Fakülte Dekanları ile öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, öğrenciler ile bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Yaklaşan vize haftasında öğrencilere başarılar dileyen Rektör Altun, fakülteleri ziyaret ederek öğrenci buluşmalarına devam edeceğini söyledi.

Üniversite kampüsünde Mart ayı gibi temelinin atılması planlanan Öğrenci Yaşam Merkezi hakkında da bilgiler veren Rektör Altun, “ Bizler sizlerin kampüste zaman geçirmenize önem veriyoruz. Bunu sağlamak için de çalışmalar yürütüyoruz. Hayırseverimiz katkılarıyla bu konu ile alakalı ilk projemizi başlattık. Mart ayında muhtemelen temelini atarak, bir yıl içerisinde yapımının bitmesini planladığımız öğrenci yaşam merkezimiz. Öğrenci yaşam merkezimiz sizlerle daha çok zaman geçirebileceğimiz bir ortam olacak. Yemekhanemizin yanında yapımına başlayacağımız öğrenci yaşam merkezimizi sizlerin derslerinizin olmadığı zamanlarda kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunabileceğiniz bir alan olarak tasarladık” dedi.

Bir diğer projelerinin de Öğrenci Araştırma Merkezi olduğunu belirten Rektör Altun, “ Hayırseverimiz desteği ile yaklaşık 2 bin metrekarelik bir alanda, toplamda 40 laboratuvarın olduğu, kapalı kamera sistemi ile her türlü ısınmasının sağlandığı bir ortamda öğrenci kulüplerimizin faaliyetlerini daha güvenli olarak ortaya koymaları için bir mekân oluşturacağız” diye konuştu.

Öğrencilerin bir araştırma projesi veya kulüp faaliyetlerine dâhil olmasını isteyen Rektör Altun, “Şunu unutmayın, üniversite hayatında zaman hemen geçiyor. Mezun olduğunuzda diyeceksiniz ki, bu zaman ne çabuk geçti. Bu yüzden de sizlerin donanımlı olmanızı bizler önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Rektör Altun’un konuşmasının ardından KAYBİMER Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Bahar tarafından Anadolu Kariyer Fuarı ORAKAF’23 hakkında öğrencilere bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Kayseri Üniversitesi ile Osman Ulubaş Köşk Anadolu Lisesi Arasında İki Ayrı Protokol İmzalandı Rektör Prof. Dr. Altun, Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı ERÜ, Sürdürülebilirlik 2024 Sıralamasında 8. Oldu ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor
×