ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek

ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 21. Bahar Şenliğinin tarihi belli oldu. 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan bahar şenliğinde birbirinden ünlü isimler sahne alarak öğrenciler ile buluşacak.

Uzun bir aranın ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın göreve gelmesi ile ERÜ’de yeniden başlayan Bahar Şenliği’ne verilen pandemi arasına bu yıl son veriliyor.

Bu yıl 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şenlikte gün boyu çeşitli aktiviteler ve animasyonlar yer alacak ve 4 gün boyunca her akşam ünlü bir isim sahne alarak öğrenciler ile buluşacak.

Marianne Molu Anfi’de gerçekleştirilecek olan şenlik hakkında açıklamalarda bulunan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldıkları bahar şenliklerini öğrencilerin yoğun istekleri ile bu yıl yeniden düzenleyeceklerini söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana her zaman öğrencilerin talep ve isteklerine önem verdiklerini belirten Rektör Çalış, şunları kaydetti: “Öğrenci odaklı yönetim anlayışı ile göreve geldiğimiz günden bu yana her zaman öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında her türlü sosyal faaliyetlerinde de yanlarında olmaya ve onlara destek vermeye özen göstermekteyiz. Bilindiği üzere ERÜ üst yönetimi olarak ara verilen bahar şenliklerini göreve geldiğimiz ilk yıl yeniden başlatmıştık. Ama maalesef dünyada yaşanan covid-19 pandemisi nedeniyle tekrar ara vermek zorunda kalmıştık. Son günlerde yaşanılan normalleşme sürecinden sonra 21. bahar şenliklerini 1-4 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlemeye ERÜ Senatosu olarak karar verdik. Şenlik programının yoğun ders ve sınav sürecinin ardından öğrencilerimiz için büyük bir moral ve motivasyon olacağını düşünüyoruz.”

Etkinlik programı hakkında da bilgiler veren Rektör Çalış,  “21. Bahar Şenliklerimiz kapsamında 4 gün boyunca öğrencilerimizin kaliteli zaman geçirmeleri için gün boyu çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Öğrencilerimizin güzel bir zaman geçirmeleri için gün boyu yarışmalar, animasyonlar, öğrenci grupları tarafından konserler ve çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Her gün akşam ise ünlü sanatçılarımız sahne alarak, öğrencilerimize konser verecekler. Konser programı kapsamında 1 Haziran Çarşamba günü Manga, 2 Haziran Perşembe günü Hande Ünsal, 3 Haziran Cuma günü Fatma Turgut ve 4 Haziran Cumartesi günü ise Feridun Düzağaç sahne alarak öğrencilerimiz ile buluşacaklar” diye konuştu.  

 

PAYLAŞ
GÖNDER
KAYÜ Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi Mezunlarını Verdi ERÜ Veteriner Fakültesi’nde 25. yıl etkinliği düzenlendi KAYÜ Sosyal Bilimler MYO, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlarını Verdi Genç Memur Sen kitap okuyan öğrencileri ödüllendirdi ERÜ’de “IV. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” KAYÜ, Azerbaycan Üniversiteleri ile el sıkıştı KAYÜ Pınarbaşı MYO’da Mezuniyet Sevinci Hayırsever Büyükkılıç Ailesinin Eğitime Kazandırdığı Okulda 'Okuma Bayramı' Sevinci NNYÜ, TÜBİTAK öğrenci projelerinde Türkiye ikincisi oldu LGS için geri sayım başladı: İşte merak edilenler ve cevapları ERÜ Turizm Fakültesi 13. Dönem Mezunlarını Verdi Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı 2022 KPSS başvuruları başladı Kayseri Üniversitesi, 1. AR-GE Proje Pazarına 34 Proje İle Katıldı Türkiye’nin En Modern Bilim ve Sanat Merkezi Eğitime Hazır HEM HIZLI MI, HEM ANLAYARAK MI, OKUMALIYIZ? Kayseri Üniversitesi 4 yaşında ÖSYM, DGS başvuru tarihlerini açıkladı ERÜ’de 8. Erciyes Pediatri Akademisi Gerçekleştirildi Milli Eğitim Müdürü asaleten atandı Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’nin alkışlanacak başarısı YKS hazırlık için açık liseye geçmek mantıklı mı? ERÜ’de 21. Bahar Şenliği 1-4 Haziran 2022’de Düzenlenecek KAYÜ Develi Seyrani Kampüsü gelişiyor Kayseri Eğitim Bir Sen 2. Kütüphanesini Açtı
×