ERÜ Hukuk Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Verdi

ERÜ Hukuk Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Verdi
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 16. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 180 öğrenci mezun oldu.

Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Baro Başkanı Av. Ali Köse, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Adıgüzel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu ile akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Erciyes Üniversitesinin Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri olduğunu belirtti.

Rektör Prof. Dr. Altun, “Üniversitemiz birçok alanda etkin çalışmalar yapan ülkesine katkı sağlayan toplumla barışık olarak ilerleyen bir üniversitedir. Erciyes Üniversitesi Türkiyedeki 209 Üniversite arasında Araştırma Üniversitesi olarak yer almış ve bu haklı ünvanını da devam ettiren bir üniversitedir” dedi.

Öğrencilere nasihatlerde de bulunan Rektör Prof. Dr. Altun, şunları kaydetti: “Değerli mezunlarımız; şunu unutmayalım. Eğitim, alınan 4 yılın sonunda tamamlanan bir süreç değildir. İnsanoğlu hayatının her aşamasında eğitim-öğretimin içerisinde olmak zorundadır. Sahip olduğumuz kültürde zaten bunu desteklemektedir. Çünkü yeniliklere açık olmak, mesleğini sevmek ve kendisini geliştirmenin ben çok yararlı ve değerli olduğunu düşünüyorum. Sizler mesleğinizde başarılı olmak istiyorsanız mesleğinizi seveceksiniz, yeniliklere açık olacaksınız ve kendinizi sürekli geliştirmek durumunda olacaksınız. Adalet diyoruz, zor bir kelimedir ama sizlerin onu başaracağınızdan yana hiçbir şüphem yok. Adaleti sizler haklı doğru kararlarınızla sağlayacağınızı düşünüyorum" dedi.  

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Adıgüzel de yaptığı konuşmada, “Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak Türk hukuk sistemini, hukuk geleneğini ve değerlerini özümseyip, evrensel hukukla birlikte yorumlayabilecek, hukuk nosyonunu öğrencilerimize kazandırmayı, mezunlarımızın hukukçu olarak görev alacakları her alanda insan hakları ve hukuk devleti ilkelerini kazanmış, görevlerine hazır ve yapacakları görevin liyakatine sahip kişiler olarak yetiştirmeyi amaçladık" dedi.

Konuşmaların ardından Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Özlem İlbasmış Hızlısoy tarafından mezun öğrencilere yemin ettirildi.

Tören Mehmet Ferdi İspir’in mezuniyet kütüğüne plaket çakması ve mezun öğrencilere diplomalarının verilmesiyle son buldu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden ‘sağlıklı yaşama teşvik’ projesi Kayseri, LGS’de en başarılı 10 şehir arasına girdi ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi
×