ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti

ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti
Erciyes Üniversitesi Hastaneleri (ERÜ), T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) uyum düzeyi değerlendirmesinden başarıyla geçti.

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesi kapsamında yaptığı açıklamada, “Ülkemizde sağlık hizmeti sunan sağlık kuruluşları içerisinde öncü konumda olan Erciyes Üniversitesi Hastaneleri bir başarıya daha imza atmıştır. Sağlık hizmeti sunan tüm sağlık kurum ve kuruluşları için hedeflenen kalite düzeyini ortaya koymak ve uygulamalara yönelik rehber oluşturmak amacıyla, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinden hastanemiz 94.23 puan almıştır.” diye konuştu.  

Başhekim Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Fatih Altun, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hızır Yakup Akyıldız olmak üzere tüm idarecilerimiz ve çalışanlarımız kaliteye oldukça önem vermekte ve desteklerini her daim sürdürmektedirler. Bu hepimizin ortak başarısıdır. Hastanelerimizde sunduğumuz sağlık hizmetlerin temel amacı, “Güvenli Hastane” inşasıdır. Bu amaca yönelik olarak sunduğumuz tüm hizmetleri Sağlıkta Kalite Standartlarına uygun, verimli, etkili, etkin, sağlıklı çalışma yaşamına uygun, hasta güvenliğive hasta odaklı olacak biçimde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Rehberimiz “Sağlıkta Kalite Standartları-Hastane” ile Kurumsal Hizmetler, Hasta ve Çalışan Odaklı Hizmetler, Sağlık Hizmetleri, Destek Hizmetleri ve Gösterge Yönetimi boyutları ile hastanelerimizde bu süreçleri en iyi şekilde yönetiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Fatih Horozoğlu, “Yoğun çalışmalarımızın sonucunda bu başarıyı elde etmemizde emeği olan tüm akademik ve idari personelimize, hastane yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Başarımızın devamı için sürekli iyileştirme ve kalite çalışmalarına devam etmemiz gerekmekte, hastanelerimizin sağlıkta lider kuruluş olması için,hepimizin ortak çabasına ihtiyaç var, ancak bu şekilde başarılarımızın devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
KANKA Hastanesinde çocuklar akülü araçlarla geziyor BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN TUZ’DAN UZAK DURUN “Deprem sonrası yaşanan travmalar bağırsak problemlerine yol açabilir” “Deprem sebebiyle oluşan kaygı bozukluğu, daha önce var olan kalp problemini ortaya çıkarabilir” İlaçla birlikte greyfurt tüketimine dikkat! Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, deprem bölgesi Hatay’a gönderildi Sık kullanımda bakın başınıza ne geliyor? Sağlık Müdürü Erşan: "İldem’e yapılacak yeni hastane, bölgeyi rahatlatacak" Kayseri Şehir Hastanesi Obezite Merkezi’ne yoğun ilgi Tükenmişlik sendromu nedir ve tedavisi var mıdır? Bebek hasreti çeken çiftlerin özlemi tüp bebek tedavisiyle son buluyor KANKA ile 46 çocuk hayata tutundu Aldığı randevuya gitmeyenler, 15 gün yeni randevu alamayacak Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor Tırnak yeme alışkanlığının sebebi ve tedavi şekli 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.. ERÜ Hastaneleri, SKS Değerlendirmesinden Başarıyla Geçti ERÜ Hastaneleri Uyku Bozuklukları Merkezi, TUTD Tarafından Reakredite Edildi ERÜ Rektörü Altun, Hasta Yakınları Misafirhanelerini Ziyaret Etti Kayseri Şehir Hastanesi’nde ‘Obezite Polikliniği’ açıldı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! İl Sağlık Müdürü Erşan, Pınarbaşı’nda Sağlık Tesislerini inceledi Enerji içecekleri kalp krizine sebep olabiliyor Doç.Dr. Ali İhsan Tekin Varis tedavisinde güncel yöntemleri anlattı! Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alacak
×